107,6 FM

Kaja Godek: To nie koniec walki!

Przyjaciele! To nie koniec walki o prawo do życia dla każdego dziecka. Ci najsłabsi, niemogący się sami bronić dalej potrzebują naszej pomocy - napisała na stronach stopaborcji.pl po tym, jak wczoraj Sejm odrzucił projekt zakazujący aborcji.

Czterysta tysięcy Polaków poparło obywatelski projekt ustawy zakazujący aborcji. Wczoraj Sejm ten projekt odrzucił w pierwszym czytaniu. Była to już trzecia tego rodzaju inicjatywa w ciągu ostatnich czterech lat. Więcej o tym, jak głosowali posłowie (z 206 aż 178 opowiedziało się za odrzuceniem projektu) TUTAJ.

Kaja Godek, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji”, członek zarządu Fundacji Pro-prawo do życia, która przed wczorajszym głosowaniem odpowiadała na pytania posłów dotyczące projektu, dziś na stronach Fundacji podziękowała za społeczne poparcie dla działań w obronie życia i zapowiedziała dalsze staranie, by życie nienarodzonych chronić.

"Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy angażowali się w kampanię. Dziękuję każdemu, kto swoim podpisem poparł projekt, wszystkim, którzy poświęcili swój czas i energię na zbieranie podpisów. Słowa wdzięczności kieruję też do osób wspierających akcję w mediach, internecie, dzwoniących do posłów z prośbą o głosowanie za życiem, wspomagających modlitwą. Dajecie Państwo nadzieję na lepszą Polskę" - napisała Kaja Godek.

Zwróciła uwagę, że choć projekt przepadł, to przy okazji debaty, którą wywołał, można było obserwować, "jak niewygodna prawda o aborcji dociera do posłów i opinii publicznej".

"Kolejny raz poruszyliśmy serca i umysły tworząc grunt pod przyszłą dobrą zmianę w prawie" - zaznaczyła. Zaapelowała, by w najbliższych wyborach zatroszczyć się, by w Sejmie zasiedli tylko tacy posłowie, dla których obrona życia nienarodzonych jest kwestią jednoznaczną i oczywistą. Przed tymi wyborami Fundacja Pro-Prawo do życia zapowiada kampanię informacyjną, w której poinformuje opinię publiczną o tym, którzy posłowie zgadzają się na zabijanie nienarodzonych. Chętnych do włączenia się w kampanię Kaja Godek zaprasza do pomocy. Zgłoszenia na kontakt@stopaborcji.pl

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama