107,6 FM

Przebłagać za in vitro

Idź do najbliższej parafii lub do tej, na terenie której mieszkasz i zamów Mszę św. przebłagalną za grzech in vitro. On już tak zrobił.

Chce pozostać anonimowy. Bo też nie o niego tu chodzi, ale o tysiące dzieci, które zginęły w procedurze in vitro. Polski inżynier-biznesmen chce namówić do zamawiania Mszy św. wynagradzających Bogu grzech in vitro. Każdego, komu na sercu leży życie bezbronnych zarodków, które giną podczas selekcji, prób implantacji i procesu zamrażania.

- To odpowiedź na przyjętą pod koniec czerwca przez polski sejm i podpisaną przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawę dopuszczającą in vitro, jako jedną z metod leczenia niepłodności. W obliczu ogromnego zła wyrządzanego bezbronnym ludzkim istnieniom i grzechu ludzi, którzy są uwikłani w in vitro, jednoczmy się w modlitwie ekspiacyjnej. W sposób szczególny czyńmy to poprzez Eucharystię - zachęca pomysłodawca na stronie internetowej 1000mszy.pl. - Niech to będzie 1000 Mszy, 10000, 1000000! Jestem przedsiębiorcą, katolikiem. Funduję pierwszą Mszę i zachęcam Ciebie do tego samego. Już teraz zamów przebłagalną Mszę świętą w Twojej parafii, lub w tej na terenie której aktualnie przebywasz. Wspólnie szturmujmy niebo! - apeluje.

Pomysłodawcy akcji przyświecają m. in. słowa papieża Franciszka, wypowiedziane podczas zeszłorocznego sympozjum lekarzy w Rzymie: "W świetle wiary i prawego rozumu życie ludzkie jest zawsze święte i zawsze posiada swą jakość. Nie ma życia ludzkiego bardziej świętego niż inne, tak jak nie ma życia ludzkiego jakościowo bardziej znaczącego niż inne, jedynie na mocy zasobów, praw, większych możliwości ekonomicznych i społecznych".

Na dedykowanej witrynie internetowej 1000mszy.pl. znajduje się formularz, który należy wypełnić po zamówieniu Mszy św. wynagradzającej grzech in vitro. Jest też mapa, na której wyświetlają się miejsca, w których sprawowana będzie Eucharystia w tej intencji. Jako pierwsza zamówiona została Msza w parafii św. Anny w Piasecznie. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama