KRRiT chce wspólnej debaty przedwyborczej

dodane 02.10.2015 17:15

PAP |

Zaapelowała w tej sprawie do nadawców telewizyjnych.

KRRiT chce wspólnej debaty przedwyborczej   Jakub Szymczuk /Foto Gość

KRRiT zaapelowała do nadawców telewizyjnych, aby wspólnie zorganizowali debatę komitetów wyborczych przed wyborami parlamentarnymi. - Wspólna debata umożliwi szerokie dotarcie do odbiorców; pomoże im w podejmowaniu dojrzałych i przemyślanych decyzji - przekonuje Rada.

W odpowiedzi, prezes TVP S.A. Janusz Daszczyński zaprosił Polsat i TVN do zorganizowania debaty z jednoczesną emisją we wszystkich trzech stacjach. Chce z szefami tych stacji "w najbliższym, wspólnie uzgodnionym czasie" spotkać się w celu omówienia szczegółów.

Zdaniem Rady na mediach spoczywa obowiązek dostarczania rzetelnych informacji, które pomogą obywatelom poznać i zrozumieć programy wyborcze poszczególnych partii. Zaś debata telewizyjna dotrze do szerokiej grupy odbiorców i na pewno przyczyni się do podjęcia przemyślanej decyzji w wyborach parlamentarnych.

Akt wyborczy, głosowanie, należy do najistotniejszych uprawnień obywatelskich, kształtuje bowiem scenę polityczną, przekazując zwycięskim ugrupowaniom prawo podejmowania najważniejszych dla kraju decyzji. Ponadto doświadczenia z poprzednich lat jednoznacznie wskazują, że takie programowe przedsięwzięcia najważniejszych nadawców ze względu na swoją wyjątkowość spotykają się z zainteresowaniem zarówno ze strony sztabów wyborczych, jak i widzów - czytamy w oświadczeniu KRRiT.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KRRIT, MEDIA, PAP, TELEWIZJA, WYBORY

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 _jasiek 02.10.2015 19:08
Niezalogowany użytkownik Można strawestować znane przysłowie i powiedzieć: KRRiT ubrała się w ornat i ogonem na o dostarczanie rzetelnych informacji dzwoni.
Plusów: 1 jur 02.10.2015 18:56
Niezalogowany użytkownik A gdzie TV TRWAM - najbardziej niezależna i pluralistyczna telewizja nominowana do katolickiego Nobla.
Plusów: 1 jur 02.10.2015 18:21
Niezalogowany użytkownik A gdzie TV TRWAM - najbardziej niezależna i pluralistyczna telewizja nominowana do katolickiego Nobla.

wszystkie komentarze >

Reklama