Ks. Charamsa ogłasza, że jest gejem

dodane 02.10.2015 20:59

mm

Duchowny, który zasłynął atakiem na ks. Oko, w sobotę w Watykanie ma przedstawić swój manifest.

Ks. Charamsa ogłasza, że jest gejem   Roman Koszowski /Foto Gość Skandalu całej sprawie dodaje fakt, że duchowny pracuje w kluczowej watykańskiej kongregacji

Internetowy portal „Gazety Wyborczej” obszernie cytuje tekst, który ks. Krzysztof Charamsa przesłał do gazety.

- Żądam od Kościoła, by zaczął nas traktować na poważnie, by spojrzał nam w oczy, jak czynił z każdym człowiekiem Pan Jezus. Żądam, by przestał nas stygmatyzować, zohydzać w oczach świata, poniewierać nami. Dziś czuję, że jestem księdzem po to, by upomnieć się o prawa tej, wciąż jeszcze u nas upokarzanej, części społeczeństwa i Kościoła - czytamy w tym tekście.

Ks. Charamsa pracuje w watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, pełniąc też funkcję drugiego sekretarza Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Wykłada na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim i Papieskim Ateneum Regina Apostolorum. Ma 42 lata, kapłanem jest od 18 lat.

Ostatnio zarzucał ks. Oko w "TP" posługiwanie się językiem przemocy i lanie siarczystego kwasu nienawiści. W rozmowie z "GW" przyznał, że pisząc tekst do krakowskiego tygodnika nie planował coming outu. Decyzję miał podjąć - jak mówi - po pozytywnych reakcjach, z jakimi miał się spotkać.

"Niestety (...) kościelne autorytety zamiast zająć się zasygnalizowanym przypadkiem nadużyć, zaczęły mnie nękać. W tych dniach zrozumiałem, że powiedziałem tylko część prawdy, która i tak zostanie zbagatelizowana przez Pasterzy. Kościołowi nie mogę pomóc. Kościołowi należy się prawda" -napisał w tekście.

Jestem księdzem gejem. Jestem szczęśliwym i dumnym księdzem gejem. Moją radość i wolność dedykuję człowiekowi, którego kocham, Eduardowi, mojemu narzeczonemu, który potrafił wydobyć moje najlepsze energie i przerobić także ostatki strachu na siłę miłości - przyznał.

Na sobotę w południe zapowiedział konferencję prasową w Watykanie. Ma przekazać dziennikarzom swoje stanowisko, w którym m.in. domaga się od Kościoła anulowania kilku dokumentów i punktów nauczania mówiących o homoseksualizmie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| HOMOSEKSUALIZM, KS. CHARAMSA, KS. OKO

Przeczytaj komentarze | 106 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Adrian 09.10.2015 16:23
Niezalogowany użytkownik Możemy ubolewać nad upadkiem moralnym osób, które wykonują funkcje wymagające zaufania publicznego. Niestety Ksiądz Charamsa dołączył do licznego grona tych, którzy bardzo źle zapisali się jako przedstawiciele Kościoła Rzymsko-katolickiego. Oczywiście w historii kościoła liczącej około 2 tys. lat takich postaci było bardzo dużo. W ostatnim czasie mieliśmy afery związane z Abp. Paetzem, Abp. Wielgusem, Abp. Wesołowskim, Ks. Gilem i wielu innymi. Bolesne jest to, że są to polscy duchowni. Podobne przypadki upadku zdarzają się w różnych krajach, np. austriacki Biskup Alois Hudal załatwiał największym zbrodniarzom - po II wojnie światowej - wizy, paszporty i kupował im bilety do Ameryki Południowej. Do śmierci w 1963 r. Bp Hudal angażował się w propagowanie abolicji dla byłych narodowych socjalistów. W 1937 r. poparł rasistowskie ustawy norymberskie. W 1943 r. został zwerbowany przez hitlerowski wywiad i wykorzystany do pozyskiwania informacji oraz wpływania na stanowisko Watykanu wobec narodowego socjalizmu. Abp Wielgus przy nim wyszedłby na uczniaka.
Plusów: 1 Ajja 09.10.2015 07:11
Problem w tym, że ksiądz Charamsa nie przyznał się do jakiejkolwiek ułomności. On uważa, że zboczenie któremu z dumą ulega jest w porządku.
Plusów: 1 nikodem1306 08.10.2015 17:41
Niezalogowany użytkownik

Niestety, jesteś w błędzie. Ks. Charamsa wywołał zgorszenie, a ono może jak jak najbardziej skrzywdzić drugiego człowieka, jeżeli stanie się powodem jego grzechu. W przeciwnym wypadku Jezus nie wypowiedziałby jednoznacznego ostrzeżenia pod adresem gorszycieli:

"Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza." Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie" (Mt 18, 6-7).

 

Plusów: 0 justyna 08.10.2015 15:59
Niezalogowany użytkownik Czyżbyś Beato zajmowała się uwodzeniem księży i który cię odepchnął, to uważasz, że jest gejem ?

wszystkie komentarze >