Watykan zwolnił ks. Charamsę

dodane 03.10.2015 12:51

KAI |

Rzecznik Stolicy Apostolskiej oświadczył, że ks. Charamsa nie może już wykonywać swoich zadań w Kongregacji Nauki Wiary i na uniwersytetach papieskich.

Watykan zwolnił ks. Charamsę   Roman Koszowski /Foto Gość ks. Federico Lombardi w czasie konferencji prasowej

Na nieodpowiedzialność decyzji ks. Krzysztofa Charamsy, by w przeddzień Synodu dokonać manifestacji swoich poglądów i niemożliwości jego dalszej pracy w Watykanie wskazał w opublikowanym dziś komunikacie rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Fedrico Lombardi SJ.

Oto tekst komunikatu rzecznika Watykanu w tłumaczeniu na język polski:

W związku z oświadczeniami i wywiadami udzielonymi przez ks. Krzysztofa Charamsę należy zauważyć, że - mimo szacunku na jaki zasługują wydarzenia i sytuacje osobiste oraz refleksje na ten temat – decyzja, by dokonać tak głośniej manifestacji w przeddzień otwarcia Synodu wygląda bardzo poważne i nieodpowiedzialnie, ponieważ zmierza do narzucenia zgromadzeniu synodalnemu nieuzasadnionego nacisku mediów. Z pewnością ks. Charamsa nie może nadal wykonywać swoich zadań w Kongregacji Nauki Wiary i na uniwersytetach papieskich. Natomiast inne aspekty jego sytuacji leżą w kompetencji jego ordynariusza diecezjalnego.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 29 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 justyna 08.10.2015 10:53
Niezalogowany użytkownik jaśku, moim zdaniem istnieje lobby gejowskie w Watykanie, jest ono bardzo aktywne i wspierające się wzajemnie. Świadczy o tym choćby sprawa Juliusz Paetza, który - pomimo protestów Polaków, w tym abp Gądeckiego - został przez Watykan przywrócony do łask.Myślę, że to lobby będzie też mocno wspierać Charamsę i jeszcze nie wiadomo, co z tego wyniknie. Z pewnością są purpuraci obawiający się szczerości Charamsy, aby nie wymienił ich z nazwiska. Będą więc bardzo łaskawi dla niego.
Plusów: 2 DNA 04.10.2015 16:44
Niezalogowany użytkownik Lepiej późno niż wcale. Ale należy spytać dlaczego tak późno?
Plusów: 2 Bene 04.10.2015 15:17
Niezalogowany użytkownik Nie neguje ważności święceń, ponieważ nie mam do tego podstaw, jak zresztą chyba nikt poza samym Księdzem. Może wyraziłem się nieściśle, pragnę jednakże zauważyć, że CIC przewiduje przeniesienie kapłana do stanu świeckiego. Stosunkowo niedawno, bo chyba w 2009r. rozszerzono kompetencje Kongregacji ds. Duchowieństwa w tej dziedzinie i powiększono katalog przypadków zawartych CIC. Podkreślam, nie mówię o unieważnieniu święceń. Chodzi jednak o to by taki kapłan utracił możliwość sprawowania świętych sakramentów, jawnie stawiając się w opozycji do nauczania Kościoła nie tylko słowem, ale co gorsza czynem. Jest to bowiem bezsprzeczne sprzeniewierzenie się swojemu powołaniu i nauce Chrystusa.
Plusów: 5 Iskra 04.10.2015 14:23
Wez Ewangelie i poczytaj, na przyklad kazanie na gorze, hymn o milosci sw. Pawla.Osobiscie do tego dodalbym Dzienniczek Siostry Faustyny, Swietej Teresy od Dzieciatka Jezus, sw. Jan od Krzyza, rozmyslania Tomasza Kempis to tylko niektorzy z ludzi Boga , ktorzy odpowiedza na Twoje pytanie.

wszystkie komentarze >