By Polska się zmieniała

dodane 03.10.2015 13:57

PAP |

W Polsce powinno się rodzić więcej dzieci, obecna sytuacja demograficzna to jeden z największych problemów kraju; w jego rozwiązaniu może pomóc praca, mieszkania, realne wsparcie dla rodzin - powiedział Jarosław Kaczyński.

By Polska się zmieniała   Grzegorz Michałowski PAP/EPA Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Łowicza.

Kaczyński przekonywał, że w Polsce trzeba wprowadzić zmiany. Uznał, że potrzebna jest naprawa aparatu państwowego, lepsze zorganizowanie władzy wykonawczej, rządu, wielka reforma sądownictwa, dokończenie modernizacji służb mundurowych i zmiany w polskiej dyplomacji, która - jak podkreślił - "powinna m.in. służyć polskiej gospodarce, a nie służy".

Zdaniem Kaczyńskiego potrzebny jest też szereg rozwiązań szczegółowych, np. dotyczących Skarbu Państwa i należących do niego przedsiębiorstw. "Potrzebne jest zgromadzenie wielkiego kapitału, tego uśpionego kapitału, który może być uruchomiony, i może być podstawą szybkiego rozwoju, ale także rozwiązywania problemów społecznych, jak choćby tych związanych z bezrobociem, jak te, które związane są z brakiem mieszkań dostępnych dla przeciętnie zarabiających ludzi" - wyliczał Kaczyński.

Za jeden z największych obecnych problemów Polski uznał obecną sytuację demograficzną. "Polska się dziś zwija, a powinna się rozwijać. Z radością słyszałem o dzieciach, które mają panie kandydatki, ale dzisiaj tych dzieci w Polsce jest dużo, dużo za mało. Tych dzieci powinno być dużo więcej. Ale nie ma ich, bo nie ma warunków. Polki w Anglii rodzą tych dzieci dużo" - powiedział dodając, że pod względem dzietności Polska zajmuje jedno z dalszych miejsc na świecie.

"To też można zmienić, ale potrzebna jest praca, mieszkanie, realna pomoc dla rodzin, sprawiedliwość" - wyliczał.

Kaczyński mówił też, że Polacy powinni "sami załatwiać nasze sprawy". "Mamy do tego prawo. Jesteśmy w UE po to, żeby się szybko rozwijać, Unia powstała, żeby wyrównywać poziom poszczególnych krajów. I my mamy święte prawo czynić wszystko właśnie w tym kierunku, i nie wolno nam w tym przeszkadzać" - podkreślał. Jak zaznaczył, Unia Europejska jest Polsce bardzo potrzebna, ale "mamy prawo wywierać nacisk na to, jaka ona jest". Musimy prowadzić do tego, aby była ona związkiem równych, suwerennych państw" - powiedział.

Dodał, że europejskość nie może być przeciwstawiana polskości. "Bo polskość to nic (innego) jak część tego wielkiego bogactwa, jakie nosi w sobie Europa" - powiedział.

Według prezesa PiS ogromna większość Polaków jest zainteresowana tym, by Polska się zmieniała. "Ale każdy z nas wie, nie jesteśmy dziećmi, że są i tacy, którzy bardzo dobrze potrafią w mętnej wodzie ryby łowić, i to tłuste ryby. A ta mętna woda musi być oczyszczona. My chcemy żyć w przejrzystej wodzie, jeśli trzymać się tego porównania. A więc będą budować przeszkody, będą nas atakować, będą sięgać do czynników zewnętrznych, żeby one nas atakowały. I właśnie w tych momentach potrzebne jest nam poparcie, mobilizacja społeczna" - mówił Kaczyński.

Zaapelował też o poparcie dla PiS podczas wyborów 25 października. "Zwycięstwo, pełne zwycięstwo, tylko to nas interesuje" - powiedział.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| J.KACZYŃSKI, KAMPANIA, PAP, PARTIE, PIS, WYBORY

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 circ 03.10.2015 21:55
Niezalogowany użytkownik Polakom jest potrzebne obniżenie podatków i zmniejszenie kosztów państwa przez zmniejszenie aparatu co najmniej o połowę.

Do tego niezbędna jest zmiana ustroju prawa i systemu.

PIS nigdy tego nie zrobi bo to mentalni socjaliści, a socjalizm nie liczy się z osobą, tylko z panstwem komunistycznym.

Głoszenie że lepsza dzuma niż cholera nie interesuje już nas.
Plusów: 1 _jasiek 03.10.2015 18:44
Wirujący przez osiem lat hejt, kłsmstwa i oszczerstwa jakoś mu nie przeszkadzały.
Plusów: 4 operator 03.10.2015 14:59
Nie poświęcaj się tak, nie musisz wszystkim współczuć wystarczy że współczujesz tylko sobie.
Plusów: 2 Anonim (konto usunięte) 03.10.2015 14:12
Niezalogowany użytkownik

Znowu stara lajerka prawnego gaduły, wspóczuję wszystkim i sobie że te strachy na lACHY ZNOWU W POWIETRZU WIRUJą.....

wszystkie komentarze >

Reklama