Oświadczenie kurii w sprawie ks. Charamsy

dodane 03.10.2015 17:09

jbb

Biskup napomina, a ks. Charamsa zapowiada odejście z kapłaństwa.

Oświadczenie kurii w sprawie ks. Charamsy   LUCIANO DEL CASTILLO PAP /EPA Ks. Charamsa ze swoim partnerem na konferencji prasowej w Rzymie

Podajemy oświadczenie kurii pelplińskiej i ordynariusza, któremu podlega ks. Krzysztof Charamsa.

Oświadczenie w sprawie ks. Krzysztofa Charamsy:

"W związku z komunikatem Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, dotyczącego deklaracji ks. Krzysztofa Charamsy i jego wypowiedzi medialnych, sprzecznych z Pismem Świętym i Nauczaniem Kościoła Katolickiego oraz mając na uwadze normy Kodeksu Prawa Kanonicznego, biskup pelpliński upomniał ks. Krzysztofa Charamsę, aby wrócił na drogę Chrystusowego Kapłaństwa.  Jednocześnie biskup pelpliński prosi kapłanów i wiernych o modlitwę w tej intencji".

Oświadczenie podpisał rzecznik biskupa pelplińskiego ks. dr Ireneusz Smagliński. Informacja ta pojawiła się na stronach kurii krótko po tym, jak rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi oświadczył, iż kapłan, który przyznał się publicznie do życia w związku gejowskim, został usunięty z pracy w watykańskich dykasteriach. Nie może też już wykładać na papieskich uczelniach.

W międzyczasie ks. Charamsa spotkał się poza Watykanem z włoskimi dziennikarzami. Był w towarzystwie swojego partnera. Obaj dali sobie zrobić sesję zdjęciową. W obszernej rozmowie z dziennikiem "Corriere della sera" ks. Charamsa zapowiedział: "Wiem, że muszę zrezygnować z kapłaństwa. Jeśli to zrobię jednak, to nie dla mojego partnera. Ta decyzja będzie efektem moich przemyśleń nad Magisterium Kościoła".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| HOMOSEKSUALIZM, KONGREGACJA NAUKI WIARY, KS. KRZYSZTOF CHARAMSA

Przeczytaj komentarze | 11 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 _jasiek 06.10.2015 11:36
JE Ksiądz Biskup Henryk Hozer tez zaczynał od upomnień, zakazów wystąpień publicznych itp.
Plusów: 2 Awa 04.10.2015 19:59

Kościół Chrystusowy przeżarty został, jak się to już parokrotnie w jego dziejach zdarzyło, przez niszczącą go od wewnątrz konspirację. Że nawet na najwyższych szczeblach hierarchii zagnieździło się przekonanie, że głoszone zasady moralne to pic, bzdura dla maluczkich, i wolno je dowolnie łamać, aby tylko w tajemnicy.

Plusów: 1 DNA 04.10.2015 16:41
Niezalogowany użytkownik To przykład niedojrzałości i opętania. Na dodatek brak kultury. Pojawianie się na konferencji z kochankiem dyskredytuje tego człowieka i każde zadać pytanie o prawdziwość intencji i zapytać kogo reprezentuje.
Plusów: 2 maciek1009 04.10.2015 14:10
Dla wielu z nas slowo upomniec kojarzy sie: "krzysiu nie rob tak, badz grzecznym ksiedzem" Bardziej oczekiwalbym stanowczosci jaka prezentowal bp Hozer w sprawie ks. L.

wszystkie komentarze >

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.