107,6 FM

BOR ochraniał Wałęsę i Komorowskiego na wyjeździe reklamowym

Ciąg dalszy skandalu z "Bullem" w roli głównej.

Dwaj byli prezydenci RP: Bronisław Komorowski i Lech Wałęsa, wzięli udział w promocyjnym wydarzeniu firmy "Cinkciarz.pl", która od niedawna jest jednym ze sponsorów koszykarskiej drużyny Chicago Bulls. Impreza została zorganizowana w Chicago, a prezydenci między innymi pozowali z koszulkami drużyny. Na jednej z nich było nazwisko "Wałęsa", na drugiej z kolei widniał napis... "Bull".

Sprawa wywołała konsternację i niesmak wśród publicystów i internautów. Wielu komentatorów podkreślało, ze taka postawa nie przystoi byłej głowie państwa.

Na domiar złego dziennik "Rzeczpospolita" ujawnił, że Komorowskiemu i Wałęsie za oceanem towarzyszyła ochrona BOR. Choć zgodnie z prawem byłym prezydentom przysługuje ochrona BOR, to regulacja ta ma zastosowanie jedynie na terenie kraju. Tymczasem rządowi funkcjonariusze wyjechali ze swoimi podopiecznymi do USA. Na jakiej podstawie? Za jak duże pieniądze z budżetu państwa? Tego MSW ujawnić nie chce.

Jedyny komunikat, jaki w tej sprawie wydał resort odpowiedzialny za BOR to wypowiedź rzecznik ministerstwa, Małgorzaty Woźniak:

- Objęcie ochroną byłych prezydentów poza granicami Polski uregulowane jest poufną decyzją ministra spraw wewnętrznych, wydaną na podstawie ustawy o BOR - tłumaczy Woźniak.
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama