107,6 FM

Bilans migracji do krajów Unii Europejskiej

Od początku roku do końca września do Unii Europejskiej przybyło ponad 710 tys, migrantów. W samym wrześniu dotarło ok. 170 tys., a w sierpniu rekordowa liczba ok. 190 tys. uchodźców - poinformowała we wtorek unijna agencja ds. zarządzania granicami Frontex.

Z największą presją migracyjną zmagają się przede wszystkim greckie wyspy, gdzie od stycznia do końca września odnotowano ok. 350 tys. nowych uchodźców. Wśród nich większość stanowią Syryjczycy.

Frontex informuje, że z powodu coraz bardziej doskwierającego braku łodzi w Libii i pogarszającej się pogody, liczba uchodźców przybywających do Włoch we wrześniu jest niższa niż wcześniej - w tym miesiącu dotarło tam ok. 12 tys. migrantów. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku 2015 w sumie we Włoszech pojawiło się 129 tys. nowych uchodźców. Z tej trasy korzysta najwięcej obywateli Erytrei.

Z kolei w całym roku 2014 zewnętrzne granice Unii przekroczyło ok. 282 tys. imigrantów.

We wtorek w Luksemburgu spotykają się ministrowie "28" ds. europejskich, aby przygotować mający się rozpocząć w czwartek szczyt państw UE, którego głównym tematem będzie kwestia radzenia sobie z kryzysem migracyjnym.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama