107,6 FM

ABW prowadzi przeszukanie w KGHM

Agenci ABW prowadzą we wtorek przeszukanie w biurach należących do spółki KGHM Polska Miedź - poinformował PAP rzecznik Agencji płk Maciej Karczyński.

Jak poinformował PAP rzecznik ABW płk Maciej Karczyński, agenci ABW we wtorek przeszukali biura należące do spółki KGHM Polska Miedź. "Na podstawie materiałów ABW Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu wszczęła śledztwo. Na jej polecenie wykonujemy dzisiaj przeszukania i zabezpieczamy dokumenty w KGHM" - powiedział PAP Karczyński.

Dodał tylko, że chodzi o ewentualne nieprawidłowości. Rzecznik KGHM Dariusz Wyborski poinformował PAP, że "w spółce prowadzone są czynności ABW dotyczące dwóch projektów inwestycyjnych realizowanych na terenie Zagłębia Miedziowego". "Spółka współpracuje z funkcjonariuszami i nie jest upoważniona do udzielania informacji o szczegółach sprawy" - zaznaczył.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Apelacyjne we Wrocławiu Anna Zimoląg, śledztwo wszczęto 21 października. "Dotyczy wyrządzenia szkody w majątku spółki o wielkich rozmiarach w latach 2010-2015" - powiedziała prokurator.

Zaznaczyła, że śledztwo toczy się w sprawie, nikogo nie zatrzymano. Zaznaczyła, że na tym etapie więcej informacji prokuratura nie udziela.

KGHM to światowy lider w produkcji miedzi i srebra z ponad 50-letnim doświadczeniem w branży wydobywczej i przetwórczej rud miedzi. Polski koncern posiada kopalnie zlokalizowane na trzech kontynentach - w Europie oraz w Ameryce Północnej i Południowej. Jest współwłaścicielem kopalni Sierra Gorda w Chile, jednego z największych pod względem wielkości zasobów złóż rud miedzi na świecie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama