107,6 FM

Papież, Messi, Lewandowski?

- Takiego meczu na pewno nie będzie w czasie wydarzeń centralnych ŚDM - zapewnia ks. Adam Parszywka z Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016.

W ostatnich dniach w mediach pojawiła się informacja, że podczas przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie mógłby zostać rozegrany mecz piłki nożnej między reprezentacjami Polski i Argentyny...

Pomysł zrodził się w Stowarzyszeniu "Wiosna", organizującym m.in. akcję Szlachetna Paczka, w promocję której zaangażowani byli już m.in. piłkarze Realu Madryt i Borussii Dortmund. Ks. Jacek Stryczek, pytany o szczegóły, ogranicza się do dyplomatycznej formuły: "Nie potwierdzam, nie zaprzeczam".

Ks. Parszywka z sekcji komunikacji komitetu organizującego ŚDM przyznaje, że rozmowa na ten temat się odbyła - i to już w zeszłym roku. Pomysł nie wzbudził jednak entuzjazmu organizatorów Światowych Dni Młodzieży.

- Nie chcielibyśmy, aby wydarzenia sportowe stanęły w konkurencji z wydarzeniami duchowymi. Dlatego w całym tygodniu wydarzeń centralnych jest to niemożliwe i nie składamy takich propozycji - mówi ks. Parszywka.

Dodaje, że komitet nie jest przeciwny takim wydarzeniom, pod warunkiem jednak, że nie będą się one działy w tygodniu Światowych Dni Młodzieży. Ks. Stryczek zapewnia, że na pewno nie może być mowy o takiej kolizji, a mecz od początku był traktowany jedynie jako "impreza towarzysząca".

Tymczasem w mediach pojawiła się informacja, że miałby on zostać rozegrany 31 lipca, w niedzielę, czyli w dzień Mszy Świętej Posłania na Campus Misericordiae (to moment kulminacyjny ŚDM, w którym może wziąć udział ponad 2 mln pielgrzymów) i papieskiego spotkania z 25 tys. wolontariuszy. Według naszych informacji, taki termin nie był nigdy brany pod uwagę.

- Nie znamy dalszych losów tego pomysłu i nie wiemy, czy jakieś propozycje były składane ojcu świętemu bez naszego udziału - mówi ks. Parszywka. Z kolei ks. Stryczek zapewnia, że o wszystkich działaniach w tej sprawie jest na bieżąco informowany kard. Stanisław Dziwisz.

O tym, że mecz Polska-Argentyna nie jest przez Watykan uwzględniany w planie papieskiej wizyty, może jednak świadczyć fakt, że taki temat nie pojawił się podczas zeszłotygodniowej wizyty w Krakowie Papieskiej Rady ds. Świeckich, głównego organizatora ŚDM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama