MAK: Rosyjski airbus rozpadł się w powietrzu

dodane 01.11.2015 18:15

PAP |

Samolot pasażerski, który rozbił się w sobotę na półwyspie Synaj, rozpadł się na części jeszcze w powietrzu - podał w niedzielę rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy MAK. Jest jeszcze zbyt wcześnie na wyciąganie wniosków na temat katastrofy - podkreślono.

MAK: Rosyjski airbus rozpadł się w powietrzu   TATIANA BELYAKOVA /PAP/EPA Airbus A321

Poinformował o tym Wiktor Soroczenko z MAK, który przyjechał na miejscu wypadku.

Później w niedzielę szef Rosawiacji (urzędu odpowiedzialnego za regulację lotnictwa cywilnego) Aleksandr Nieradźko sprecyzował, że fakt, iż szczątki samolotu rozrzucone są na bardzo dużym terenie, dowodzi, że Airbus A321 rozpadł się jeszcze w powietrzu i to na bardzo dużej wysokości.

Airbus A321 należący do rosyjskich linii czarterowych Kogalymavia, znanych też jako Metrojet, zniknął z radarów w sobotę na wysokości blisko 9,5 km po ok. 23 minutach od startu i spadł na pustynny półwysep Synaj, na północy Egiptu. Zginęły wszystkie 224 osoby na pokładzie, w większości turyści wracający do Petersburga z wakacji w Egipcie.

Przyczyna katastrofy jest ustalana. W sobotę egipska filia dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie podała, że to ona doprowadziła do katastrofy, jednak władze egipskie na razie przyjmują wersję o usterce technicznej. Minister lotnictwa cywilnego Egiptu Mohammed Hosam Kamal abu el-Cheir powiedział, że załoga samolotu nie wysyłała sygnału SOS.

Czarne skrzynki z samolotu znaleziono jeszcze w sobotę. W niedzielę egipskie media poinformowały, że tamtejsi technicy rozpoczęli analizę uzyskanych z nich zapisów, ostrzegli jednak, że odczyt może potrwać bardzo długo.

Wkrótce potem Nieradźko powiedział jednak, że nie rozpoczęto jeszcze odczytu danych z czarnych skrzynek.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EGIPT, KATASTROFY, LOTNICTWO, PAP, ROSJA

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

I, najważniejsze: Suweniry nie zostaną wydane do czasu zakończenia egipskiego śledztwa ...
Plusów: 1 Awa 01.11.2015 22:14
wrak został umyty,ziemia zabetonowana,ziemia przesiana sitkiem, śledztwo prowadzi kraj na terenie ktorego samolot spadł, atak terrorystyczny został już na wstępie wykluczony, zostały wysłane smsm o winie pilotów,itp
Plusów: 1 Awa 01.11.2015 22:12
czarne skrzynki są w egipskich rękach
Plusów: 1 Awa 01.11.2015 22:11
Jak rozumiem zgodnie z konwencją Chicagowską:

wszystkie komentarze >