107,6 FM

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Po raz VII-my w Kościele w Polsce obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jego organizatorem jest Papieskiego Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Po raz kolejny poświęcony jest on dramatycznej sytuacji chrześcijan w Syrii.

Ks. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Stowarzyszenia przypomniał, że tylko w tym roku na pomoc Syryjczykom organizacja przekazała ponad 6 mln zł.

W związku z obchodami w Polsce gości Patriarcha Grzegorz III Laham, zwierzchnik grecko-katolickiego Kościoła melchickiego w Syrii. Wojna w tym kraju trwa od 2011 roku i pochłonęła już niemal 250 tys. osób.

TŁUMACZENIE:
„Jesteśmy wdzięczni Europie za przyjęcie emigrantów ale z drugiej strony musimy zwrócić uwagę, by przyjmować tylko tych, którzy rzeczywiście są w niebezpieczeństwie. Pomóżcie nam, by Syryjczycy mogli zostać w swoich domach, szczególnie chrześcijanie, ale także muzułmanie. Chciałbym bardzo podziękować Polakom, Kościołowi w Polsce oraz Stowarzyszeniu „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” za wspaniałą i ogromną pracę.”

W całym kraju podczas Mszy św. polscy katolicy będą dziś modlić się w intencji chrześcijan w Syrii a przed kościołami organizowana jest zbiórka do puszek na ich potrzeby. Ofiarę złożyć można także za pomocą SMS-a o treści „Ratuje” pod nr 72405 (koszt 2 zł + VAT). Akcja potrwa do 31 grudnia br.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama