107,6 FM

Ewangelia z komentarzem

Z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. 


Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić.

A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie”.


Prześladowania, które zapowiada swym uczniom Jezus, to nie wypadek przy pracy czy niewygodny dodatek do sympatycznego nauczania. To nieuchronna konieczność – coś, 
co nieodłącznie wiąże się z autentycznym podążaniem za Jezusem. Jeśli więc odważnie głosisz chwałę Jego imienia, bez wątpienia spotkasz się z pogardą, odrzuceniem, kpiną, przemocą. Taki jest los chrześcijan, bo taki był los samego Syna Bożego. Dlatego tak często boimy się głosić. Zaskorupieni w swych lękach, unikamy wszelkiej okazji do konfrontacji, do składania świadectwa, a przyznawanie się do Jezusa napawa nas piekącym wstydem. Ani przez myśl nam nie przejdzie, że tym, którzy świadczą, Jezus obiecuje potężną moc – taką, której nikt się nie oprze ani nie sprzeciwi. Co więcej, Jezus przekonuje, że włos nam z głowy nie spadnie. A że niektórych z nas najbliżsi o śmierć przyprawią? Cóż z tego? Prawdziwe życie jest pieśnią wieczności. Śpiewać ją będą wytrwali w wierze, ominie zaś tych, którzy nad życie pragną ocalić swe włosy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..