107,6 FM

PO krytykuje expose premier Szydło

W wystąpieniu Beaty Szydło było wiele nieścisłości, półprawd, w niektórych miejscach pani premier całkowicie rozminęła się z prawdą - mówił szef klubu PO Sławomir Neumann podczas sejmowej debaty nad expose. Zadeklarował, że PO będzie twardo bronić dorobku ostatnich 25 lat.

"Expose to ważne wystąpienie, do którego trzeba się dobrze przygotować, niestety mam wrażenie, że pani premier w pośpiechu i chaosie, w jakim wy działacie, nie poznała wszystkich faktów i prawd, o których wspominał prezes (Jarosław Kaczyński), tego, co jest w ministerstwach, i tego, co jest dokonane w Polsce. Chyba brak wiedzy spowodował, że w wystąpieniu pani premier było wiele nieścisłości, półprawd czy wręcz w niektórych miejscach całkowicie rozminęła się z prawdą" - powiedział Neumann.

"Mam w tej chwili pewien dyskomfort, bo nie wiem, do którego expose się odnieść" - żartował Neumann, odnosząc się do wystąpienia w sejmowej debacie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Szef klubu PO zapewnił, że jego partia szanuje wynik wyborów. "Przekazanie władzy nastąpiło w sposób spokojny i godny, natomiast państwo tego nie wykorzystaliście, nie wykorzystaliście tego, żeby porozmawiać o tym, co jest w ministerstwach, co zostało zrealizowane" - ocenił.

"Poza hasłem, o którym pani mówi +słuchać ludzi+, to słuchacie tylko własnych ludzi, nie słuchacie tych, którzy mają inne zdanie niż wy" - przekonywał Neumann.

Jak dodał, gdyby premier Szydło słuchała ludzi, to wiedziałaby m.in., że bezpłatna pomoc prawna - o której mówiła - już istnieje, że rząd uchwalił już program dla Śląska, że polskie dzieci mają możliwość korzystania z tysięcy żłobków, przedszkoli i obiektów sportowych.

Neumann zadeklarował też, że Platforma będzie odpowiedzialną i merytoryczną opozycją. "Platforma jest partią ludzi odpowiedzialnych za państwo" - podkreślił.

"Będziemy ostro i twardo bronić polskich wolności i dorobku ostatnich 25 lat, tu nie będzie nigdy zgody na działania, które planujecie państwo przeprowadzić, nie będzie zgody na zamach na wolne media, na niezawisłe sądy czy na Trybunał Konstytucyjny" - oświadczył szef klubu PO.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama