107,6 FM

W niedzielę odpust w archikatedrze

Uroczysta Msza o 12.00 zakończy uroczystości 90-lecia diecezji katowickiej.

Eucharystii w katowickiej archikatedrze przewodniczyć będzie abp Wiktor Skworc. Msza sprawowana w niedzielę Chrystusa Króla zakończy obchody 90-lecia diecezji.

Homilię wygłosi bp Jan Kopiec z Gliwic, a po Mszy grupie szczególnie zasłużonych diecezjan zostaną wręczone pamiątkowe medale „Pro Christi Regno”, wyrażające wdzięczność za zaangażowanie w dzieło budowania Królestwa Bożego w archidiecezji katowickiej.

Do udziału w uroczystości metropolita katowicki zaprasza rodziny, dzieci i młodzież, przedstawicieli ruchów, wspólnot i stowarzyszeń działających w parafiach, członków Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z okazji ich patronalnego święta, członków Parafialnych Zespołów Synodalnych i powołanych na II Synod Archidiecezji Katowickiej, a także księży i osoby życia konsekrowanego.

„Niech wspólne przeżycie prawdy o Chrystusie, który będąc Królem wszechświata, jest także Królem nas wszystkich, znajdzie wyraz w stawianiu Go zawsze na pierwszym miejscu w życiu. Niech On rządzi i naszym życiem! Niech króluje w naszych sercach, aby Jego Ewangelia zawsze nas prowadziła! Idźmy wiernie za Chrystusem Królem, bo błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie; błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi!” - czytamy w zaproszeniu podpisanym przez abp. Skworca.

W tym dniu na wspólnej modlitwie spotka się także II Synod Archidiecezji Katowickiej, który powołany został 3 lata temu.

O uroczystości mówi także ks. Łukasz Gaweł, proboszcz katedry:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama