107,6 FM

Otwarli swoje serca… i portfele

W Szybie Bończyk w Mysłowicach dla dzieci z domów dziecka odbyła się aukcja charytatywna pod hasłem "Wydobywamy marzenia".

Pod aukcyjny młotek poszło 10 fotografii Jakuba Sagana, za które uzyskano prawie 11 tysięcy zł. Wydarzenie uświetniły występy młodych artystek - piosenkarki Sandry Latko i skrzypaczki Małgosi Majcherczyk.  

Jakub Sagan tworzy głównie prace czarno-białe (takie też były te wystawione na aukcję), przedstawiające ludzi i krajobrazy.

Jego prace można było zobaczyć m.in. na wystawie poświęconej lotnictwu pt. "Podniebności" w Lex Gallery w Warszawie oraz na wystawie zatytułowanej "Murderball" (o rugbistach na wózkach) w Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie.

Suma, którą pozyskano z aukcji, zostanie podzielona pomiędzy Rodzinny Dom Dziecka i Dom Dziecka im. św. Ojca Pio w Mysłowicach.

W Szybie Bończyk zgromadzeni licznie goście powitani zostali przez prezydenta Edwarda Lasoka, który był honorowym gospodarzem tego wydarzenia. Aukcję prowadził Jacek Turalik z Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama