Tata - lubię to!

dodane 02.12.2015 09:02

PAP |

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan ogłosili we wtorek narodziny swojego pierwszego dziecka oraz zapowiedzieli przekazanie 99 proc. swoich udziałów w Facebooku na rzecz Chan Zuckerberg Initiative - nowej fundacji, którą wspólnie tworzą.

Tata - lubię to!   COURTESY OF MARK ZUCKERBERG /PAP/EPA Mark i Priscilla Zuckerbergowie z nowonarodzona córką Max

Para opublikowała na Facebooku "List do naszej córki, Max", w którym wspólnie napisała, że oboje są szczęśliwi z powodu narodzin córki. Do postu dołączyli wspólne zdjęcie całej trójki.

Jak wynika z listu, Chan Zuckerberg Initiative ma namawiać ludzi z całego świata, by "zwiększali ludzki potencjał i promowali wśród przyszłych pokoleń równość wszystkich dzieci". Właśnie na rzecz tej misji mają zostać przekazane środki z udziałów pary w Facebooku, które obecnie warte są ok. 45 mld dolarów. "Wiemy, że to niewielki wkład w porównaniu do wszystkich zasobów i talentów tych, którzy już teraz pracują nad tym problemem. Ale chcemy robić, co możemy, pracując u boku wielu innych ludzi" - napisała para.

Zuckerberg zapowiadał w listopadzie, że po narodzinach córki weźmie dwumiesięczny urlop ojcowski.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| INTERNET, MEDIA, PAP, RODZINA, RÓŻNE, USA

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 inka 03.12.2015 21:07
Niezalogowany użytkownik Kamil, nie wiem ile Zuckerberg ma udziałów, i pewnie większość użytkowników fb też nie wie, ale jest on nadal CEO Facebooka. Więc kiedy opowiedział się bardzo stanowczo za homo"małżeństwami" i nawet wrzucił focie swojego piesia w tęczowej kokardce ze łzawym komentarzem, to na fejsie zapanowała euforia, której mało kto odważył się sprzeciwić, bo go natychmiast niszczono jako oszołoma (mówię o amerykańskim fb). Inna rzecz. Zuckerberg przeznaczył 992 miliony dolarów na niesławną organizację Planned Parenthood, a chyba każdy wie czym ona się zajmuje. Zarazem rozpaczał nad poronieniami, których doświadczyła jego małżonka. Gdzie tu logika? Nie wierzę temu kolesiowi.
Plusów: 2 humanbe 03.12.2015 18:13
Niezalogowany użytkownik Co z tego komu da jeśli jego a tej forsy jest jego i co pewne takiej kwoty nigdy nie obejrzycie na oczy bo tylko pomysłowym, odwaznym ludziom wpada taka w rece niż wiecznie biadolacym i liczacym na jalmuzne państwa kreującym się na meczennikow:/
Was nie będzie nigdy stać na taki gest ale co wyjasniac czemu jeśli cenzura znow tu działa wpisując się znakomicie w szumne psucie państwa przez naszych 'wybrancow'......
Plusów: 2 Kamil 03.12.2015 15:55
Niezalogowany użytkownik Do inka
nie wiem czy wiesz, ale parę lat temu Zuckerberg sprzedał 40% akcji Facebooka i oddał kierownictwo przyjmując 60% dochodów. Nie w jego gestii jest prowadzenie polityki facebooka. Za niego były tylko 2 płcie... Co zrobi to nie wiem, ale nie widzę powodu do smucenia się. Moim zdaniem to dobrze.
Plusów: 3 inka 02.12.2015 23:45
Niezalogowany użytkownik Max, z czego niby mamy się tak cieszyć. Polecam zapoznać się z poglądami tęczowego Zuckerberga. Jego "dziecko" - Facebook - oferuje 58 rodzajów płci do wyboru. Naiwnością byłoby wierzyć, że jego fundacja będzie służyć czemuś innemu niż promowaniu równości w zakresie "praw reprodukcyjnych" np.swobodnego dostępu dzieci do antykoncepcji i aborcji i szerzenia "wiedzy" o LGTBQWERTY.
Poza tym uważam, że taki list to łzawy ekshibicjonizm. Jakie granice prywatności rodzice są w stanie przekroczyć i gdzie w tym miejsce na prywatność dziecka? Dlatego uważam, że miejsce dla takich newsów jest w jakichś serwisach plotkarskich a nie w GN.

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl