107,6 FM

Paczka od prezydenckiej pary

- Bardzo cieszymy się, że jako Para Prezydencka możemy wesprzeć to piękne dzieło – powiedział Prezydent RP, Andrzej Duda. Razem z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą zaangażowali się w "Szlachetną Paczkę" i przygotowali pomoc dla potrzebującej rodziny.

Para Prezydencka w niedzielę w Pałacu Prezydenckim przygotowała Paczkę dla kobiety z województwa mazowieckiego samotnie wychowującej ośmioro dzieci. Wśród największych potrzeb rodziny znalazła się żywność, środki czystości oraz materiały szkolne, które pomogą dzieciom w nauce. Pierwsza Dama przygotowała także osobisty upominek oraz list z życzeniami dla rodziny.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, ilu ludzi potrzebujących jest w naszym kraju. Każda pomoc jest ważna i cieszymy się, że możemy dołączyć do SZLACHETNEJ PACZKI – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

- To nasze wspólne zadanie – pomagać i sprawić, żeby nikt nie został sam ze swoim cierpieniem. Mam nadzieję, że ten okres przedświąteczny wyzwoli dobro w nas wszystkich i każdy znajdzie swój sposób na pomaganie – dodała Pierwsza Dama.

O niezwykłym charakterze projektu wspomniał w swoim przemówieniu Prezydent: - Indywidualne podejście, łączenie ludzi, dbanie o każdego. Ksiądz Jacek Stryczek przypomina współczesnego Świętego Mikołaja, a wolontariusze – anioły, które docierają do najbardziej potrzebujących – powiedział.

Ksiądz Jacek Stryczek dodał, że Paczka to już sprawa narodowa – Chcemy zmienić cały kraj tak, aby ludzie kochali się nawzajem, żeby biedni byli bliżej bogatych, bogaci bliżej biednych, a młodzież wychowywała się w ideałach. Podczas spotkania ks. Stryczek wręczył Parze Prezydenckiej Raport o polskiej biedzie przygotowany przez SZLACHETNĄ PACZKĘ. Więcej informacji: www.raportobiedzie.pl

Twórca SZLACHETNEJ PACZKI przypomniał również o tym, że za tydzień odbędzie się Finał projektu, a na stronie www.szlachetnapaczka.pl wciąż można wybrać rodzinę i przygotować dla niej pomoc. – Jeszcze ostatnie rodziny i darczyńcy łączą się, żeby sobie wzajemnie pomagać. To jest taki świat, w którym chce się żyć, bo ludzie nie są na siebie obojętni i potrafią sobie pomagać w sposób celowy – taki, który podnosi, buduje i odmienia całą rzeczywistość.

Pomoc przygotowana przez Parę Prezydencją trafi do potrzebującej rodziny już w najbliższy weekend – finał Paczki.

- Cieszę się, że ta rodzina otrzyma tak serdecznie przygotowaną pomoc. W ich życiu ostatnio wydarzyła się tragedia – dzieci straciły ojca. Mama została z nimi sama, jedno dziecko jest niepełnosprawne. Jestem pewien, że Paczka będzie dla nich impulsem i że da im nadzieję na lepszą przyszłość. Poczują, że nie są sami – to jest najważniejsze – mówi Kamil, wolontariusz obdarowanej przez Parę Prezydencką rodziny.

Zaangażowanie Głowy Państwa oraz Pierwszej Damy w SZLACHETNĄ PACZKĘ to już tradycja. Wcześniej do projektu dołączyła Pierwsza Dama - Ś.P. Maria Kaczyńska, a w kolejnych latach Bronisław Komorowski z żoną Anną.

SZLACHETNA PACZKA organizowana jest od 2001 roku. Tylko w zeszłym roku konkretna pomoc dotarła do 19 580 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, a wartość przekazanej przez darczyńców pomocy wyniosła ponad 40 milionów złotych.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama