107,6 FM

Wózki od Rycerzy Kolumba

280 wózków inwalidzkich dla potrzebujących w Polsce przekazali Rycerze Kolumba. Transport jest darem kanadyjskiej Fundacji "Wheelchair", która od kilku lat współpracuje z Rycerzami Kolumba.

- Przekazane dary są odpowiedzią na apel papieża Franciszka o podejmowanie działań wobec potrzebujących w Roku Miłosierdzia. Można powiedzieć, że te 280 wózków to pierwsza, ale nie ostatnia odpowiedź - mówi Andrzej Anasiak, delegat stanowy Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce. Przypomniał także, że Rycerze Kolumba mocno angażują się też w przygotowania do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

Wózki inwalidzkie zostaną włączone do wyposażenia wypożyczalni sprzętu medycznego, jaka od kilku lat działa przy radomskiej Caritas. - Sprzęt będzie wypożyczany osobom, które na dłuższy czas potrzebują takich wózków. W miarę możliwości i potrzeb będziemy wypożyczali je również do innych diecezjalnych Caritas w kraju. Dzisiaj bardzo dziękuję najliczniejszej na świecie katolickiej organizacji dobroczynnej za okazane serce na progu Jubileuszu Miłosierdzia - mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas.

Społeczność Rycerzy Kolumba liczy na całym świecie niemal 2 mln członków i jest największą organizacją świeckich katolików. Działają przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie i w wielu krajach Ameryki Łacińskiej. Od kilku lat są obecni również w diecezji radomskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama