Biskupi na spotkaniu z młodymi w Walencji

dodane 31.12.2015 09:45

RADIO WATYKAŃSKIE |

Trwa 38. Europejskie Spotkanie Młodych Taizé.

Biskupi na spotkaniu z młodymi w Walencji   Łukasz Czechyra /Foto Gość W parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie odbyło się czuwanie modlitewne w duchu Taize

Trwa 38. Europejskie Spotkanie Młodych w Walencji. Oprócz 30 tys. młodych uczestników oraz wspólnoty braci z Taizé na spotkanie przyjechali europejscy biskupi. Podczas codziennej modlitwy pielgrzymom towarzyszy również miejscowy ordynariusz kard. Antonio Cañizares Llovera. Mówi brat Marek ze wspólnoty w Taizé:

„Do Walencji na Europejskie Spotkanie Młodych przyjechali też biskupi z różnych krajów. Są więc biskupi z Francji, jest nowy arcybiskup Brukseli, metropolita Rygi oraz bp Henryk Tomasik, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży w Polsce. Biskupi spotkają się ze swoimi grupami narodowymi 31 grudnia o godzinie 16:00. Polacy zgromadzą się w katedrze, gdzie będzie nas ponad trzy tysiące. W spotkaniu będą uczestniczyć także przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. Właśnie temu wielkiemu wydarzeniu, które odbędzie się w Krakowie w lipcu 2016 r., chcemy poświęcić dużą część naszego spotkania z Polakami. Także brat Alois każdego dnia, na zakończenie wieczornej modlitwy, prowadzi krótką medytację. W czasie tych rozważań wspomina swój pobyt w Syrii i Libanie. Mówi o trudnym losie ludzi, którzy żyją w obozach dla uchodźców i w kontekście tego zachęca do refleksji nad tematem naszego spotkania «Odważyć się na miłosierdzie».”

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| TAIZÉ , WALENCJA