107,6 FM

Narodził się w "pełni czasu". Co to znaczy?

Papież Franciszek wezwał do budowania z Chrystusem świata bardziej sprawiedliwego i braterskiego.

„Łaska Chrystusa, pobudza nas, byśmy stali się Jego współpracownikami w budowaniu świata bardziej sprawiedliwego i braterskiego, w którym każda osoba i każda istota może żyć w pokoju, w harmonii pierwotnego stworzenia Bożego” – stwierdził Papież podczas Mszy św. sprawowanej w bazylice watykańskiej w uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Ojciec Święty komentując czytania liturgiczne dzisiejszej uroczystości podkreślił, iż pełnią czasu jest wypełnienie historii przez przyjście Chrystusa, osobista obecność Boga w naszej historii. Zauważył, że ta pełnia czasu wydaje się rozpadać w obliczu wielu form niesprawiedliwości i przemocy, które codziennie ranią ludzkość. A jednak ta wielka fala nic nie może uczynić przeciwko oceanowi miłosierdzia, który zalewa nasz świat. „Wszyscy jesteśmy powołani, aby zanurzyć się w tym oceanie, by dać się odrodzić, by przezwyciężyć obojętność uniemożliwiającą solidarność i porzucić fałszywą neutralność, która utrudnia wzajemne dzielenie się. Łaska Chrystusa, który urzeczywistnia oczekiwania zbawienia, pobudza nas, byśmy stali się Jego współpracownikami w budowaniu świata bardziej sprawiedliwego i braterskiego, w którym każda osoba i każda istota może żyć w pokoju, w harmonii pierwotnego stworzenia Bożego” – powiedział Papież.

Franciszek przypomniał, że Maryja jest Stolicą Mądrości, z której należy czerpać, aby mieć spójną interpretację nauczania Jezusa. Umożliwia też nam zrozumienie sensu wydarzeń, które dotykają nas osobiście, naszych rodzin, naszych krajów i całego świata. „Obejmij nas swoim błogosławieństwem w tym dniu Tobie poświęconym; ukaż nam oblicze Twojego Syna Jezusa, który daje całemu światu miłosierdzie i pokój” – zakończył swoją homilię Ojciec Święty.

« 1 2 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama