Jak wspierać Kościół na Wschodzie?

dodane 29.01.2016 16:24

PAP |

Formom pomocy Kościołowi na Wschodzie poświęcone było dwudniowe spotkanie w Koenigstein (Niemcy) organizacji katolickich zaangażowanych w pomoc Kościołowi w Europie Wschodniej - poinformowało PAP w piątek biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

Jak wspierać Kościół na Wschodzie?   Jakub Szymczuk /Foto Gość Bp Artur Miziński

Konferencję Episkopatu Polski reprezentowali na spotkaniu: sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński oraz dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie KEP ks. Leszek Kryża.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Konferencji Episkopatu Włoch, a także przedstawiciele Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Renovabis, Podkomisji ds. Pomocy Kościołowi Katolickiemu w Europie Środkowej i Wschodniej i Konferencji Episkopatu USA.

W czasie spotkania omówiono potrzeby Kościoła w Europie Wschodniej, jakie projekty w tym zakresie obecnie są realizowane, a także planowano dalszą pomoc.

Jak poinformowało biuro prasowe KEP, biskupi z Bałkanów przedstawili projekt "Mała Trzódka" (Piccolo gregge) mówiący o tym jak pomagać małym wspólnotom. Wśród wielu tematów poruszonych w ciągu dwóch dni, zastanawiano się m.in. nad zagadnieniem katechezy i centrów katechetycznych w Rosji, seminariów i uczelni na Białorusi i Ukrainie oraz kwestii zapewnienia podstawowych potrzeb dla Kościoła w Mołdawii.

Sekretarz KEP bp Artur Miziński podkreślił, że spotkanie było okazją do podsumowania w jaki sposób była realizowana pomoc Kościołowi w Europie Środkowej i Wschodniej, a także do ukierunkowania działań na przyszłość.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, POMOC , WSCHÓD