107,6 FM

GN 7

Kolejna odsłona wielkopostnego cyklu, w której przypominamy warunki owocnego przeżywania sakramentu miłosierdzia.

Bezpłatny dodatek - książeczka z rachunkiem sumienia – wielka pomoc w dobrym przygotowaniu się do wielkopostnej spowiedzi świętej.

Rachunek sumienia [ks. Tomasz Jaklewicz]

W naszym wielkopostnym cyklu przypominamy warunki owocnego przeżywania sakramentu miłosierdzia. Sumienie wystawia nam co chwilę rachunek naszych win. Taka jest jego rola. Rzecz w tym, by ten rachunek odebrać. Poczuć skruchę i w konfesjonale pokornie poprosić Jezusa o zapłacenie – pisze ks. Tomasz Jaklewicz.

Nowa Wola lekarza [rozmowa z dr. nauk med. Pawłem Grabowskim]

Zrobił specjalizację w Warszawie. Potem wyjechał na wieś, gdzie założył, bez kontraktu z NFZ, hospicjum domowe. „Doświadczam tu spraw, o których nikomu się nie śniło. Bez Boga nie dałoby się tego ogarnąć” – opowiada dr. Paweł Grabowski.

Nabożeństwo to dla nich za mało [Jakub Jałowiczor]

„Powinniśmy być tak zmęczeni, żeby trasa nas przerastała. Wtedy nie idziemy dzięki własnym siłom, tylko zawierzamy Jezusowi” – mówi Daniel Malik, który organizuje ekstremalną drogę krzyżową w Zawoi. Wymyślono ją dla mężczyzn, którzy chcą rozważać Mękę Chrystusa, zmagając się z własną słabością.

Mały wielki spowiednik [Beata Zajączkowska]

Miał zaledwie 135 centymetrów wzrostu i wadę wymowy, utykał i był kruchego zdrowia. Pan Bóg uczynił go heroicznym sługą pojednania i pokuty. Święty Leopold Mandić jest, obok Ojca Pio, patronem roku miłosierdzia.

Gość Niedzielny 07/2016 z dadatkiem "Rachunek Sumienia"
Gość Niedzielny

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama