107,6 FM

Policja: Zmiany na kluczowych stanowiskach

Komendant główny i komendant stołeczny policji zostali odwołani ze swoich funkcji.

Jak podało dziś rano RMF FM, komendant główny policji inspektor Zbigniew Maj oddał się do dyspozycji ministra spraw wewnętrznych i administracji. Według informacji, jakie zdobył dziennikarz śledczy tej stacji, może to mieć związek z prowadzoną przeciw Majowi tajną operacją Biura Spraw Wewnętrznych. Zbigniew Maj był koordynatorem i twórcą struktur Centralnego Biura Śledczego. To, według doniesień RMF FM, z pracą w tej jednostce związane jest tajne śledztwo, które przeciwko niemu ma być prowadzone. Jeszcze w czasach, gdy pracował w CBŚ, zarzucono mu wzięcie łapówki. Sprawa została wyjaśniona i zamknięta. Teraz wraca, gdyż - jak informuje RMF - BSW trafiło na nowe informacje na ten temat i przekazali prokuraturze. Śledztwo się toczy, więc by nie wpływać na jego przebieg, Zbigniew Maj zdecydował się zrezygnować ze stanowiska i oddać się do dyspozycji ministra spraw wewnętrznych i administracji. Informację o rezygnacji komendanta głównego potwierdził p.o. rzecznika komendanta głównego policji mł. insp. Marcin Szyndler. O powodach tej decyzji nie chciał się wypowiadać.

Insp. Zbigniew Maj służbę w policji pełni od 1996 roku. Jest m.in. twórcą i członkiem Zespołu ds. Uprowadzeń. Współtworzył algorytm działań, którym posługuje się policja w sytuacjach kryzysowych - tj. porwań dla okupu. Został dwukrotnie odznaczony przez Prezydenta RP  - Brązowym Medalem za długoletnią służbę oraz Brązowym Krzyżem Zasługi. Stanowisko komendanta głównego policji objął w grudniu 2015. Pierwszą decyzją Maja było wówczas prześwietlenie funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych.

Wczoraj wieczorem potwierdzona też została informacja o odwołaniu ze stanowiska komendanta stołecznego policji. Potwierdził te doniesienia p.o. rzecznik komendanta głównego policji mł. insp. Marcin Szyndler.

Domaradzki objął stanowisko szefa warszawskiej policji we wrześniu 2014. Wcześniej był komendantem wojewódzkim policji w Lublinie.

Jak informowało TVN24 Domaradzkiemu może zostać powierzona misja reprezentowania polskiej policji na Ukrainie, Białorusi lub w Rosji.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama