107,6 FM

Prezydent o wypadku

Prezydent Andrzej Duda wyraził przekonanie, że sprawa pęknięcia opony w jego limuzynie zostanie wnikliwie zbadana. Taka rzecz nie powinna się zdarzyć - powiedział w sobotę dziennikarzom w Istebnej. Podziękował też kierowcy z BOR, który prowadził samochód.

W czasie piątkowego przejazdu prezydenckiej kolumny autostradą A4 w okolicach Lewina Brzeskiego w samochodzie prezydenta uszkodzeniu uległa opona. Auto, którym jechał, wpadło w poślizg i zsunęło się do rowu. Prezydentowi ani żadnej z towarzyszących mu osób nic się nie stało. BOR we współpracy z policją ustala przyczyny zdarzenia.

"Jak państwo widzicie, jestem cały i zdrowy. Sprawa będzie badana przez ekspertów. Jak sądzę, mam nadzieję, że zostanie zbadana porządnie i wnikliwie, bo taka rzecz się nie powinna zdarzyć" - powiedział dziennikarzom prezydent, który przyjechał do Istebnej na narty.

"Natomiast głębokie podziękowania i ukłony w kierunku pana kierowcy - oficera Biura Ochrony Rządu, który prowadził samochód" - dodał Duda.

Okoliczności incydentu z udziałem prezydenckiej limuzyny bada prokuratura. Prokurator Artur Rogowski z Prokuratury Okręgowej w Opolu poinformował w sobotę, że w tej sprawie prowadzone jest tzw. postępowanie w niezbędnym zakresie, czyli mające na celu ustalenie, czy istnieją podstawy do wszczęcia w tej sprawie postępowania, śledztwa bądź dochodzenia. Prokuratura Rejonowa w Brzegu przeprowadziła już oględziny miejsca, gdzie doszło do uszkodzenia opony.

Zdarzenie - jak podało w sobotę MSWiA - bada także komisja powołana w BOR i policja. Czynności na autostradzie trwały także w sobotę.

Prezydent wraz z małżonką składa w sobotę wizytę w Beskidzie Śląskim. Od rana przez kilka godzin zjeżdżał na nartach w ośrodku Złoty Groń w Istebnej razem z podopiecznymi fundacji "Dorastaj z nami", którzy spędzali czas z parą prezydencką. Dzieciom, które wczesnym popołudniem wzięły udział w zawodach narciarskich, Duda wręczył dyplomy i medale. Sam też otrzymał medal, podpisany przez dzieci.

"Staramy się rzeczywiście zapewnić, żeby to spotkanie dało im jak największą przyjemność, żeby byli zadowoleni. Jeżeli są, to wspaniale" - powiedział Duda. Ocenił, że w sobotę na nartach jeździło się trudno, bo panujące na stoku warunki były właściwie wiosenne. Chwalił natomiast samo miejsce i szybkie postępy młodych narciarzy.

Pytany przez dziennikarzy o początki swojej przygody z narciarstwem prezydent wspominał, że pierwsze narty ze stałymi wiązaniami dostał kiedy miał około sześciu lat. "Pierwszy zjazd był w Bukowinie Tatrzańskiej, zjazd na wprost, i trafiłem niestety w stertę śmieci" - wspominał ze śmiechem.

Polecając narciarstwo Duda zaapelował o używanie kasków. "Głowa jest ważna, ochronienie jej jest sprawą podstawową, a bardzo dużo wypadków polega niestety na zdarzeniu na stoku i częstym również uderzeniu głową" - podkreślił.

Po południu para prezydencka ma obejrzeć konkurs pucharu świata w skokach narciarskich na skoczni w Wiśle Malince. Pytany, komu będzie kibicował, Duda odpowiedział, że trzyma kciuki za reprezentantów Polski i odwrócił się, by na plecach kurtki pokazać napis "Polska". "Mam nadzieję, że któryś z naszych skoczków stanie dzisiaj na podium, bardzo na to liczę" - powiedział.

Otwarty w 2008 r. obiekt nosi imię Adama Małysza. Konkurs PŚ na tej skoczni zostanie rozegrany po raz czwarty w historii.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama