107,6 FM

Gra Pastuszków

Portugalia: sanktuarium w Fatimie wchodzi na rynek gier komputerowych - z aplikacją mobilną.

Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie wprowadziło na rynek grę komputerową dla dzieci i młodzieży o nazwie “Gra Pastuszków”. Od czwartku 10 marca jest ona dostępna bezpłatnie na Apple Store i na Google Play. Carmo Rodeia, rzeczniczka prasowa Sanktuarium powiedziała KAI, że ta oryginalna inicjatywa ma służyć promowaniu przypadającej w przyszłym roku 100. rocznicy objawień maryjnych w tej portugalskiej miejscowości.

Gra polecana jest dla osób w wieku co najmniej 4 lat. Podczas niej można wcielić się w postać jednego z pastuszków biorących udział w objawieniach lub chłopca odwiedzającego Fatimę. W zabawie mogą uczestniczyć równocześnie cztery osoby, które - rzucając wirtualną kostką - przesuwają się po trasie prowadzącej do Serca Jezusa. Na swojej drodze mijają miejsca, gdzie przed prawie 99 laty dochodziło do spotkań fatimskich dzieci z Maryją.

Multimedialna zabawa “Gra Pastuszków” jest nawiązaniem do fatimskich dzieci, które od maja do października 1917 r. brały udział w objawieniach maryjnych w tej portugalskiej miejscowości. W 2000 r. dwoje z nich, rodzeństwo Hiacyntę i Franciszka Marto ogłosił błogosławionymi Jan Paweł II. Proces beatyfikacyjny trzeciej uczestniczki objawień - siostry Łucji dos Santos jest na etapie diecezjalnym, który prawdopodobnie zakończy się do grudnia tego roku.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama