107,6 FM

Abp Budzik na Twitterze

- Bóg nas kocha nie dlatego, że my jesteśmy dobrzy, ale dlatego, że On jest dobry. Kocha nas nawet w łachmanach marnotrawnego syna - napisał dzisiaj na Twitterze abp Stanisław Budzik.

Pierwszy wpis metropolity lubelskiego pojawił się na Twitterze 10 marca, drugi w dniu Akademickiej Drogi Krzyżowej. „Spotkajmy się dziś w Lublinie na Akademickiej Drodze Krzyżowej! Stat crux dum volvitur orbis - Krzyż trwa choć chwieje się świat - napisał abp Budzik.

Złożył również za pomocą serwisu życzenia urodzinowe ks. prof. Michałowi Hellerowi. Życzenia miały dość ciekawą formę. Metropolita lubelski napisał: „Ks. Michał Heller obchodzi dziś osiemdziesiąte urodziny. Księże Profesorze, 8:0 to wspaniały wynik! Gratulujemy i dziękujemy!”.

Dzisiejszy wpis arcybiskupa jest typowo duszpasterski, ewangeliczny: „Bóg nas kocha nie dlatego, że my jesteśmy dobrzy, ale dlatego, że On jest dobry. Kocha nas nawet w łachmanach marnotrawnego syna”.

Twitter jest serwisem społecznościowym, który umożliwia usługę mikroblogowania. Mówi się, że tylko na tym serwisie ludzie mówią najwięcej prawdy o sobie - bo jest presja czasu i limit znaków. Serwis powstał w 2006 r. w San Francisco, w USA.

Z Twittera korzysta papież Franciszek, abp Wojciech Polak, prymas Polski, wielu biskupów i duchownych, także ks. Rafał Pastwa - odpowiedzialny za lubelską redakcję „Gościa Niedzielnego”. W ten sposób duchowni informują o swoich działaniach, używają tego narzędzia również do ewangelizacji.

Coraz większą popularnością cieszy się konto dr. Tomasza Rożka, dziennikarza naukowego „Gościa Niedzielnego” i prowadzącego program „Sonda 2”, który wczoraj powrócił na antenę TVP.

Liczymy, że abp. Stanisław będzie obserwowany na Twitterze przez coraz większą liczbę osób. Życzymy wytrwałości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama