107,6 FM

Szukają domniemanego zamachowca

Belgijska policja poszukuje mężczyzny, który mógł być jednym ze sprawców wtorkowych zamachów w Brukseli - poinformował prokurator federalny Frederic Van Leeuv. Poszukiwany to jeden z trzech mężczyzn sfotografowanych przez kamerę na lotnisku.

"Sfotografowano trzech podejrzanych. Dwóch z nich to prawdopodobnie zamachowcy samobójcy. Trzeci, ubrany w jasną kurtkę i kapelusz, jest aktywnie poszukiwany" - powiedział prokurator.

Dodał, że trwają przeszukania w kilku miejscach w Belgii.

Opublikowane wcześniej we wtorek przez policję zdjęcie pochodzi z kamer monitoringu w hali odlotów lotniska Zaventem, gdzie rano doszło do dwóch eksplozji. Mężczyźni pchają wózki bagażowe. Na zdjęciu widać, że dwóch z nich ma rękawice na lewej dłoni, co - zdaniem komentatorów - miało służyć ukryciu detonatorów.

Według prokuratora belgijskie służby weryfikują informację, że Państwo Islamskie przyznało się do przeprowadzenia ataków terrorystycznych w Brukseli.

Więcej na ten temat: Zamachy w Belgii: IS się przyznało.

"Jest też jeszcze zbyt wcześnie, by stwierdzić, czy jest związek z zamachami w Paryżu z ubiegłego roku" - dodał Van Leeuw.

Według wstępnych danych w dwóch zamachach w Brukseli, na lotnisku i na stacji metra, zginęło ponad 30 osób, a około 200 zostało rannych.

Wieczorem pod budynkiem Giełdy w centrum Brukseli zbierają się ludzie, by złożyć kwiaty i zapalić znicze, składając hołd ofiarom zamachów.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama