107,6 FM

Porwano egipski samolot

Uprowadzony egipski samolot pasażerski z 62 osobami na pokładzie wylądował na lotnisku w Larnace na Cyprze - poinformowała we wtorek cypryjska telewizja państwowa RIK. Według miejscowego radia na pokładzie maszyny znajduje się uzbrojony mężczyzna.

Jak podają cypryjskie władze, na które powołuje się agencja Associated Press, chodzi o samolot linii EgyptAir wykonujący rejs z Aleksandrii do Kairu.

Władze Cypru poinformowały, że na pokładzie uprowadzonego we wtorek samolotu linii EgyptAir, który wylądował na lotnisku w Larnace, może znajdować się ładunek wybuchowy. Według agencji Reutera porwany samolot to Airbus 320.

Wcześniej źródła w cypryjskiej policji i urzędzie lotnictwa cywilnego, na które powołuje się Reuters, przekazały, że maszyna została zmuszona do zejścia z kursu na trasie między Aleksandrią a Kairem i do lotu w stronę Cypru.

Według cypryjskiego państwowego radia CBC na pokładzie maszyny znajduje się 55 pasażerów i 7 członków załogi. Wcześniej informowano o 81 osobach w samolocie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama