Papież surowy dla burmistrza Rzymu za homozwiązki

dodane 01.04.2016 08:52

RADIO WATYKAŃSKIE |

Papież był dla mnie bardzo surowy – przyznaje w opublikowanej właśnie książce były burmistrz Rzymu Ignazio Marino. Opowiada on w niej o reakcji Franciszka na samowolę administracyjną burmistrza, który wbrew obowiązującemu we Włoszech prawu, postanowił na własną rękę wpisać do ksiąg stanu cywilnego 16 par gejowskich.

Papież surowy dla burmistrza Rzymu za homozwiązki   ALESSANDRO DI MEO /PAP/EPA

Działo się to podczas pierwszego synodu biskupów o rodzinie. Na skutek panującego wówczas zamętu Marino odniósł błędne wrażenie, że w ten sposób wpisuje się w nową linię Kościoła, który miał się wówczas rzekomo otworzyć na związki homoseksualne. 17 października 2014 r. w przeddzień bezprawnej uroczystości na Kapitolu burmistrz Rzymu za wszelką cenę próbował się skontaktować z Papieżem, aby osobiście poinformować go o swej inicjatywie. Franciszek nie mógł jednak podejść do telefonu, bo uczestniczył w obradach synodalnych.

Kiedy kilka miesięcy później Papież przyjął go w Watykanie na audiencji prywatnej, burmistrz Rzymu zamiast aprobaty usłyszał od Franciszka bardzo surowe, jak dziś wspomina słowa, potwierdzające, że jego inicjatywa względem związków gejowskich była błędem.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| "MAŁŻEŃSTWA" HOMOSEKSUALNE, HOMOZWIĄZKI, MAŁŻEŃSTWA HOMOSEKSUALNE, PARY HOMOSEKSUALNE

Przeczytaj komentarze | 11 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Dejw 02.04.2016 11:12
Niezalogowany użytkownik Nie ma wątpliwość, że rolą papieża jest: karcić KATOLICKIEGO urzędnika za to, że naruszył prawo BOŻE... zgodnie z którym nie istnieje takie coś, jak jednopłciowy związek małżeński.
Plusów: 0 U;p 02.04.2016 10:25
Niezalogowany użytkownik Skoro nie wiesz to teraz juz wiesz: X Przykazan Bozych i Biblia.
Plusów: 0 Gość 02.04.2016 00:51
Niezalogowany użytkownik Dość długo czekał z tą krytyką. Szkoda, że uwzględnił tylko włoskie normy, a Boże jak zwykle w kącie. Poza tym, jak się burmistrz mógł pomylić z odczytem " nowej linii Kościoła"? - co to takiego ? Ewangelia już jest inna i dogmaty już nie obowiązują? No cóż multi kulti bogato wgryza się w Kościół. Zamiast ewangelizacja "kultury" to "ukulturnianie" ewangelizacji.
Plusów: 0 velario 01.04.2016 16:57
Nie wiedziałem, że istnieje Boże Prawo Rejestrowe czy też Boże Prawo o aktach stanu cywilnego, ale chętnie się z nim zapoznam. Wskaż tylko, gdzie mam szukać.

wszystkie komentarze >

Reklama