Warszawska Góra Moria

dodane 02.04.2016 10:11

PAP |

Na czas Światowych Dni Młodzieży każda diecezja przyjmuje biblijną nazwę. Archidiecezja warszawska wybrała nazwę Góry Moria, na której Abraham miał złożyć w ofierze swojego syna. Ta biblijna scena pasuje do historii Warszawy z czasów II wojny światowej - mówi ks. Tomasz Zaperty.

Warszawska Góra Moria   Wikipedia (PD) Anioł zatrzymuje Abrahama ofiarującego Izaaka. Obraz Rembrandta

"Na najbliższe zbliżające się Światowe Dni Młodzieży Polska zostanie nazwana Campus Misericordiae - Pole Miłosierdzia. Oznacza to, że każda diecezja wybiera sobie biblijną nazwę, która to nazwa staje się pomocą do realizowania programu w diecezjach" - powiedział PAP koordynator ŚDM Archidiecezji Warszawskiej ks. Tomasz Zaperty.

Jak mówił, archidiecezja warszawska wybrała nazwę biblijnej Góry Moria, na której Abraham miał złożyć syna Izaaka w ofierze. "Bóg powstrzymał Abrahama przed tym czynem; Abraham złożył w ofierze baranka. Uznaliśmy, że ta biblijna scena będzie pasowała do Warszawy, do Archidiecezji Warszawskiej, ponieważ Warszawa jako miasto miała zostać złożona w ofierze. Mieliśmy nie istnieć" - opowiadał.

"Dzisiaj wiemy, że mimo wojennej zawieruchy Warszawa podniosła się, jest pięknym miastem, rozwijającym się, nowoczesnym, ale również miastem, w którym chrześcijanie tworzą piękną atmosferę, rozwijają się duchowo. I chcemy razem z gośćmi zza granicy właśnie przeżyć ten czas dni w diecezjach, pokazując im naszą duchowość, naszą historię, historię kościoła warszawskiego" - powiedział ks. Zaperty.

Centralne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie i okolicach w dn. 26-31 lipca. Tydzień wcześniej w całej Polsce trwać będą tzw. dni w diecezjach.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, PAP, WYZNANIA, ŚDM2016

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 _jasiek 02.04.2016 13:53
Przynajmniej jakaś różnorodność, teraz niemal w każdej parafii jak nie Betania to Siloe.

wszystkie komentarze >

Reklama