107,6 FM

Spalono kościół katolicki

Już trzeci w ostatnich czterech miesiącach kościół spłonął w Tanzanii. Tym razem niezidentyfikowani sprawcy spalili 2 maja katolicką świątynię w miejscowości Nyarwele w północno-zachodnim regionie Kagera, graniczącym z Ugandą, Burundi i Rwandą. Kościół został całkowicie zniszczony, łącznie z dokumentami, przedmiotami kultu i generatorami. Poprzednio taki sam los spotkał dwa protestanckie domy modlitwy.

Niestety pożary miejsc kultu w tej części Tanzanii nie są niczym nowym; we wrześniu ub.r. w jednym tylko tygodniu spalono tam aż 6 kościołów, a wcześniej, począwszy od 2013 r., ponad 13.

W obliczu tych tragicznych wydarzeń tamtejsi chrześcijanie nie tracą ducha, a ich duszpasterz zapewnił, że mimo zniszczenia budynku nie przestaną się oni modlić.

Miejscowa policja poprosiła okolicznych mieszkańców o pomoc w ujawnieniu przyczyn pożaru kościoła. Z kolei biskup miejscowej diecezji katolickiej Kayanga - Almachius Vincent Rweyongeza wezwał do zachowania spokoju i współpracy z policją, by ująć sprawców.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama