107,6 FM

Tomasz Zimoch zawieszony

Polskie Radio zawiesiło jednego z najlepszych komentatorów sportowych tuż przed Euro 2016. Dlaczego?

Dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch został zawieszony w pełnieniu obowiązków pracowniczych przez zarząd Polskiego Radia po tym, jak w wywiadzie prasowym skrytykował zmiany w firmie - informuje branżowy portal "Wirtualnemedia.pl".

Burza rozpętała się po publikacji wywiadu, jakiego Zimoch udzielił "Dziennikowi Gazecie Prawnej". Lubiany komentator sportowy skrytykował w nim zmiany, jakie zaszły po wyborach w Polskim Radiu. Ostro ocenił też działania obecnej władzy w zakresie zmian w sądownictwie, szczególnie wypowiedź posłanki Mazurek określającej sędziów Sądu Najwyższego jako "grupę kolesi". Ponadto stwierdził, że z jednej strony opozycja nie pozwala rządowi rządzić, z drugiej jednak "sekta smoleńska" zamiast rządzić, głównie rozlicza poprzednią ekipę.

- Używając sformułowań i gestów naruszających dobre imię Polskiego Radia, złamał Uchwałę Zarządu Polskiego Radia z 2004 roku dotyczącą przestrzegania etyki zawodowej - uzasadnia zawieszenie dziennikarza zarząd Polskiego Radia.

Zawieszenie jednego z najpopularniejszych komentatorów sportowych i z pewnością najbardziej rozpoznawalnego radiowego komentatora sportowego na kilka tygodni przed rozpoczęciem finałów piłkarskich mistrzostw Europy w piłce nożnej to z pewnością decyzja trudna. Czy usłyszymy komentarze Tomasza Zimocha na Euro 2016? Jeszcze nie wiadomo.

Więcej o wywiadzie Zimocha dla DGP przeczytasz TUTAJ.

Posłuchaj komentarza Tomasza Zimocha po bramce Roberta Lewandowskiego w meczu Polski z Irlandią:

█▬█ █ ▀█▀ Zimoch OSZALAŁ - Gol Lewandowskiego (Polska - Irlandia 11.10.2015)
Polskie Radio

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama