107,6 FM

Dziś Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana 

Zostało ustanowione w 2012 roku przez Konferencję Episkopatu Polski.

W Kościele w Polsce przypada (19 maja) święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zostało ustanowione w 2012 roku przez Konferencję Episkopatu Polski w odpowiedzi na propozycję Benedykta XVI, by w ten sposób upamiętnić Rok Kapłański i głębiej przeżyć tajemnice wiary, na których trudno dłużej się skupić w czasie Triduum Paschalnego. 

Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin. Wprowadzając to święto dla Kościoła w Polsce biskupi wyrazili pragnienie, by przyczyniało się ono również do pogłębiania świętości życia duchowieństwa i stało się inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej. 

W święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana Msze święte są odprawiane według specjalnego formularza mszalnego, również w Liturgii Godzin na ten dzień przewidziane są specjalne czytania i teksty.

Dziś Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana    Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zostało ustanowione w 2012 roku przez Konferencję Episkopatu Polski. Waiting For The Word / CC 2.0

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama