107,6 FM

Cyryl I: Zachód zmierza do samounicestwienia

Podkreślił, że wielu chrześcijan Europy i Ameryki zapomniało o swoich korzeniach.

Katastrofą nazwał patriarcha moskiewski odejście świata zachodniego od chrześcijańskich wartości moralnych. Zdaniem Cyryla Europa Zachodnia i Ameryka zmierzają do samounicestwienia.   

Cyryl I zauważył, że ogromne siły zostały uruchomione w celu oderwania chrześcijaństwa od autentycznego rozumienia Prawa Bożego. Podkreślił, że wielu chrześcijan Europy i Ameryki zapomina o swoich korzeniach, zmieniając znaczenie pojęć moralnych, próbując w ten sposób usprawiedliwić swoje grzeszne postępowanie i nowe rozumienie prawa, afirmujące ludzkie grzechy. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia zaznaczył, że rosyjscy prawosławni i muzułmanie nie chcą żyć według praw sprzecznych z wolą Bożą i dlatego mają podstawę do budowania wspólnej koegzystencji.

Z kolei przewodniczący rosyjskiego Instytutu Bliskiego Wschodu Jewgienij Satanowski stwierdził, że przez Turcję i przy współudziale jej władz do Europy wtargnęły masy islamizujące ten kontynent. Jego zdaniem Europa już od dawna stała się częścią świata muzułmańskiego. Wezwał on europejskich polityków i organy bezpieczeństwa do prawidłowego, zgodnego z zasadami profesjonalizmu działania służb siłowych, reagowania na nasilające się zagrożenie terrorystyczne, a nie jedynie udawania, że coś się robi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama