107,6 FM

Wszystko, za czym gonimy

Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. (...) Wart jest bowiem robotnik swej strawy. Mt 10,9.10b

Jezus powiedział do swoich Apostołów:
„Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski. Wart jest bowiem robotnik swej strawy.

A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie.

Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was”.


Zadzwoniłem niedawno do ciężko chorego kuzyna. Opowiedziałem mu o moim rozpędzonym życiu. On powiedział krótko: „Adam, nie warto”. Odkrył, że to wszystko, za czym gonimy, okaże się kompletnie nieprzydatne, by uczynić nasze życie szczęśliwym. I wiecznym. Problemem nie jest to, że pracujemy i troszczymy się o nasze życie. Problemem jest fałszywe przekonanie, że wszystko zależy od naszych starań. Problemem jest to, że zamiast ufności w Bożą Opatrzność pielęgnujemy w naszych sercach bałwochwalczą wiarę we własne siły. Co wcześniej czy później musi przecież doprowadzić do bolesnego rozczarowania. Zabezpieczamy się przed wszelkimi niebezpieczeństwami na tysiące sposobów. A ja dzisiaj słyszę, jak Jezus mówi, bym się zbytnio nie troszczył. Nie szukał bezpieczeństwa w gromadzeniu różnych przedmiotów. Tylko zaufał Bogu. O resztę On się zatroszczy, bo wie doskonale, że wart jest robotnik swej strawy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gabriela
  14.06.2016 11:50

  "Bądźcie jak Bóg" z dnia 14.06.2016r.

  Nareszcie komentarz godny Ewangelii. Brawo!

  doceń 0
 • Gabriela
  20.06.2016 11:41

  „Pretensja do Pana Boga” z dnia 20.06.2016r.

  Dla chrześcijanina praktyka oraz komentarze sugerujące nie - Jedność Trójcy Świętej, a tym samym de facto odmawiające Jezusowi boskości, zasługują tylko na odrzucenie i podeptanie. „Obłudniku, usuń najpierw belkę ze swego oka …”

  Przypominam: Bóg - Człowiek z Panny świętej, a nie człowiek - Bóg z kobiety. PRAWIE robi wielką różnicę - jak głosi reklamowy slogan.

  doceń 0
 • Gabriela
  21.06.2016 11:50

  „Dobra droga do zguby” z dnia 21.06.2016r.
  Clou problemu to pojęcie „życie”. Dziś odmieniane przez wszystkie przypadki, podkreślane na każdym kroku, rzekomo wybierane i chronione. Utożsamiane z czasem między „naturalnym poczęciem, a naturalną śmiercią”.
  Bóg mówi jednak człowiekowi, że do Życia - którym w Trójcy Świętej On Jest - trzeba dopiero wejść. Z racji przepaści miedzy Stwórcą a stworzeniem oraz z powodu grzechu pierworodnego owo wchodzenie do Życia, czy też powtórne narodziny, przypominają przechodzenie przez ciasną i wąską bramę.
  Wielu wystarcza życie, które mają. Naprawdę mają …?

  doceń 0
 • Gabriela
  22.06.2016 14:55

  „Winogrona dojrzewają powoli” z dnia 22.06.2016r.
  Nie masz proroka, którego nie zabiliby ci, którzy - wskutek dokonanych już wyborów - mają zbyt wiele do stracenia. Nawet, jeżeli za proroka w głębi duszy go uznają (zob. św. Jan Chrzciciel). Będą też próbowali przejąć proroctwo i dostosować je do własnej sytuacji, ale Bóg z nich zakpi. „Winogrona dojrzewają powoli” …

  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter