107,6 FM

Prezydent Hollande rekordowo niepopularny

Nie najlepsze są też notowania premiera Francji, Manuela Vallsa.

Zaledwie 11 proc. Francuzów popiera prezydenta Francois Hollande'a. To kolejny rekord. Wyjątkowo niskie notowania ma też premier Manuel Valls - wynika z sondażu YouGov opublikowanego w czwartek przez telewizję iTele.

Popularność Hollande'a jest o pięć punktów procentowych niższa niż w maju i najniższa od kiedy ośrodek YouGov zaczął prowadzić takie badania w listopadzie 2012 roku.

Szefa państwa popiera tylko 3 proc. sympatyków konserwatywnej partii Republikanie, o trzy punkty procentowe mniej niż miesiąc wcześniej, i 36 proc. socjalistów oraz Zielonych, o cztery punkty procentowe mniej niż w maju.

W momencie, w którym Francja pogrążona jest w strajkach i protestach przeciwko forsowanej przez rząd kontrowersyjnej reformie prawa pracy, o osiem punktów procentowych, do 14 proc., spadła również popularność Vallsa. Premiera popiera 35 proc. socjalistów i Zielonych (spadek o 12 punktów procentowych) i 13 proc. konserwatystów (wzrost o trzy punkty procentowe).

Jak wynika z sondażu, ponad jedna trzecia ankietowanych Francuzów uważa, że rząd jest gotów podjąć niepopularne decyzje, jeśli będą one dobre dla kraju, a 26 proc. jest przekonanych, że władze "mają jasne stanowisko, którego nie zmienią".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama