107,6 FM

Wielki konkurs biblijny rozstrzygnięty

Najlepszy w całej Polsce okazał się Wojciech Meiser, uczeń Technikum nr 4 w Tarnowskich Górach.

Finał XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odbywał się wczoraj i dziś w Niepokalanowie. Startowało w nim 120 uczniów – przedstawicieli diecezji, wyłonionych we wcześniejszych etapach konkursu z prawie 30 tys. wszystkich uczestników.

Na finał złożyły się wczorajszy test i dzisiejsza część ustna, w której wzięło udział siedmiu uczestników z najlepszymi wynikami w części pisemnej z dogrywką.

Pierwsze miejsce zdobył Wojciech Meiser (diecezja gliwicka, Technikum nr 4 w Tarnowskich Górach), drugie – Andrzej Grabiec (archidiecezja krakowska, Liceum im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej), a trzecie – Marta Staniszewska (archidiecezja gdańska, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku).

Pytania w całej tegorocznej edycji konkursu dotyczyły trzech ksiąg Pisma Świętego: Pieśni nad Pieśniami, Ewangelii wg św. Mateusza i Listu do Efezjan.

Wielki konkurs biblijny rozstrzygnięty   Finał konkursu w Niepokalanowie. Trzeci od lewej Wojciech Meiser, laureat I miejsca Patrycja Guevara-Woźniak /OKWB Wojtek Meiser i Kamila Dymarek z I LO im. Adama Mickiewicza w Lublińcu, która zdobyła IV miejsce, zaskoczyli jury już na etapie diecezjalnym, który odbył się pod koniec kwietnia w Gliwicach. Byli tak dobrze przygotowani, że zabrakło dla nich pytań. Komisja, nie mogąc wyłonić zwycięzcy, w końcu zdecydowała się przyznać dwa pierwsze miejsca, mimo że regulamin tego wcześniej nie przewidywał. Poziom w Niepokalanowie okazał się też bardzo wysoki i też potrzebne były kolejne dogrywki.

Oprócz wielkiej satysfakcji, laureaci otrzymali wspaniałe nagrody. Są nimi: indeksy do wyboru na studia w 11 uczelniach wyższych na kilkunastu kierunkach, głównie humanistycznych, ale nie tylko. Laureaci trzech pierwszych miejsc wraz z katechetami pojadą także na zagraniczne pielgrzymki do Ziemi Świętej, Rzymu i Wilna. Organizatorem konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Finałowi towarzyszył bogaty program religijny i kulturalny.

Wczoraj wieczorem zaprezentowano dar uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla papieża Franciszka. Jest nim przepisana przez młodzież na specjalnym materiale treść papieskiej adhortacji „Evangelii Gaudium”. Papieżowi ma być przekazana podczas Światowych Dni Młodzieży.

Wielki konkurs biblijny rozstrzygnięty   Prezentacja 300-metrowego zwoju adhortacji "Evangelii Gaudium", przepisanej własnoręcznie w diecezjach przez uczestników OKWB Marcin Kluczyński /OKWB

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama