107,6 FM

Fundusz Sorosa kupił akcje Agory

Finansowany przez George’a Sorosa fundusz MDIF Media Holdings kupił 5,35 mln akcji Agory, stanowiących 11,22 proc. kapitału zakładowego spółki i dających 8,26 proc. głosów na jej walnym zgromadzeniu - podały wirtuanemedia.pl.

MDIF deklaruje, że powody zakupu były czysto biznesowe. „Puls Biznesu” pisze jednak, że fundusz ten inwestuje w projekty medialne w krajach, „gdzie dostęp do wolnych mediów jest zagrożony”.

Sprzedawcami akcji były: PTE PZU, Nationale Nederlanden PTE i Aegon PTE.

Wcześniej, w styczniu br., minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz stwierdził, że inwestycja PTE PZU w Agorę była „decyzją ratunkową”, i wyraził duże wątpliwości, czy „utrzymywanie tak dużego zaangażowania w tej spółce ma sens”.

W pierwszym kwartale br. Agora zanotowała 5,6 mln zł straty netto. Na koniec tego okresu spółka miała 97,7 mln zł wolnych środków, a jej zadłużenie kredytowe wynosiło 90,1 mln zł.

Flagowy okręt Agory, czyli „Gazeta Wyborcza”, notuje coraz gorsze wyniki sprzedaży. Wprawdzie w najnowszym, kwietniowym rankingu zajmuje 2. miejsce ze sprzedażą ogółem na poziomie 152 281 egz., jednak w ciągu ostatniego roku jej sprzedaż spadła o blisko 9 proc. i zbliża się do poziomu trzeciego w rankingu „Super Expressu”.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama