107,6 FM

Kard. Dziwisz o kard. Macharskim

"Przeszedł różne cierpienia. Zawsze powracał silniejszy".

Metropolita krakowski, zapytany o wczorajszą operację, którą przeszedł kard. Franciszek Macharski, zapewnił, że zabieg się udał. - Lekarze robią wszystko, co jest w ich mocy, a nam mówią: "Wy się módlcie, żeby to wszystko dobrze wyszło" - powiedział kard. Stanisław Dziwisz.

- Kardynał był operowany na kręgosłup, ale są jeszcze inne rzeczy, które trzeba przebadać - dodał. Jak zaznaczył, kard. Franciszek nadal jest w śpiączce farmakologicznej. - On przeszedł różne cierpienia. Zawsze powracał silniejszy - mówił o swoim poprzedniku kard. Dziwisz, wyrażając nadzieję, że tak będzie i tym razem.

Były metropolita krakowski, który od 12 czerwca przebywa w szpitalu, przeszedł 16 czerwca operację uszkodzonego w wyniku upadku kręgosłupa. Jak informował w czwartek po południu zastępca rzecznika prasowego krakowskiej kurii ks. Piotr Studnicki, zabieg stabilizacji potyliczno-szyjnej kręgosłupa się udał.

Wciąż trwa także modlitwa za kard. Macharskiego. W niedzielę 19 czerwca o godz. 12 Mszy św. w jego intencji w bazylice Mariackiej w Krakowie przewodniczyć będzie ks. inf. Bronisław Fidelus, wikariusz generalny archidiecezji krakowskiej.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama