107,6 FM

Prosimy o powołania przejdź do galerii

Do bł. Karoliny pielgrzymowali z abp. Wiktorem Skworcem klerycy z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

Wcześniej odwiedzili seminarium duchowne w Tarnowie. Na godz. 15 przyjechali do Wał Rudy, gdzie przeszli z kilkoma tysiącami wiernych szklakiem męczeństwa bł. Karoliny.

- Bł. Karolina działa swoją postawą i świętością na młodych ludzi. Dobrze, że duszpasterze młodzieży poznają bł. Karolinę, z tym, że jednak trudno o świętych mówić teoretycznie, a tu można dotknąć i życia i męczeństwa błogosławionej Karoliny, doświadczyć, zobaczyć, poczuć. Dlatego tu jesteśmy po raz drugi, z nowymi seminarzystami, prosić o nowe powołania do służby Ewangelii - mówił „Gościowi” abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

W słowie na zakończenie drogi krzyżowej przypomniał, że wielki poprzednik na tarnowskiej stolicy biskupiej abp Leon Wałęga jeździł na przełomie XIX i XX wieku prosić do Starego Sącza, do bł. Kingi, o "sól ziemi" czyli powołania kapłańskie. - Ja jestem tu u bł. Karoliny,  i proszę za jej wstawiennictwem o to samo. Trzeba świętych angażować w nasze życie - dodaje pasterz Kościoła katowickiego.

Tym bardziej, że jak dodał, na jego biurku leży kilkanaście próśb od biskupów z całego świata, o kapłanów. - Nowym kierunkiem, który się otwiera jest Kuba. Wiem, że są księża z tarnowskiej diecezji gotowi tam jechać do duszpasterstwa. Także w mojej diecezji zgłosił się kapłan, który chce tam jechać. Módlcie się, proszę, o nowe powołania do służby Ewangelii - mówił abp Wiktor Skworc do kilku tysięcy wiernych, którzy zgromadzili się na drodze krzyżowej w Wał Rudzie. 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama