107,6 FM

Trener-legenda kończy pracę z reprezentacją

Hiszpański Związek Piłki Nożnej (RFEF) w poniedziałek wydał oficjalny komunikat potwierdzając, że Vicente del Bosque złożył rezygnację z funkcji trenera reprezentacji kraju. Została ona przyjęta.

W piłkarskich mistrzostwach Europy Hiszpanie odpadli w 1/8 finału po porażce z Włochami 0:2. Po tej przegranej del Bosque poinformował, że nie przedłuży kontraktu z rodzimą federacją.

Jak przyznał, powodem nie były wyniki uzyskane podczas ME, decyzję, niezależnie od wyniku jego zespołu we Francji, podjął już wcześniej.

Po ogłoszeniu o zakończeniu pracy z reprezentacją, szkoleniowiec przesłał pożegnalną wiadomość wszystkim piłkarzom poza Ikerem Casillasem. Wpływ na to miało zachowanie bramkarza względem sztabu szkoleniowego podczas mistrzostw Europy. 35-letni Casillas, który podczas turnieju był rezerwowym, krytykował niektóre posunięcia sztabu szkoleniowego.

Wcześniej szkoleniowiec miał bardzo dobre relacje z bramkarzem i nieraz bronił go, gdy ten był krytykowany za słabszą formę. Przyznał, że rozumie żal zawodnika i ma nadzieję, że ich relacje wkrótce powrócą do poprzedniego stanu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama