107,6 FM

Fatima: Pierwsze soboty miesiąca z dziećmi

Władze sanktuarium Matki Bożej Różańcowej chcą powrócić do korzeni maryjnych objawień.

Sanktuarium w Fatimie wprowadzi do obchodzonych tam uroczystości pierwszych sobót miesiąca modlitwy i katechezy dla dzieci. Kładąc większy nacisk na duszpasterstwo najmłodszych, władze sanktuarium Matki Bożej Różańcowej chcą powrócić do korzeni maryjnych objawień z 1917 r., w których brała udział trójka małych pasterzy.

Jak poinformowała Carmo Rodeia, rzeczniczka prasowa portugalskiego sanktuarium, w lipcu wprowadzony został w Fatimie specjalny program modlitw z udziałem dzieci. Będzie on prowadzony przez wszystkie pierwsze soboty miesiąca. - O 15.00 dzieci będą gromadzić się przy drzwiach Bazyliki Trójcy Przenajświętszej, aby następnie wziąć udział w odbywającej się w świątyni krótkiej katechezie, dotyczącej przesłania fatimskiego. Później najmłodsi będą mogli wziąć udział w 15-minutowej medytacji, a także przystąpić do spowiedzi. Ich udział w pierwszej sobocie miesiąca będzie się kończył podwieczorkiem – wyjaśniła przedstawicielka portugalskiego sanktuarium.

Udział w pierwszych sobotach miesiąca dla dzieci to kolejna tegoroczna inicjatywa sanktuarium w Fatimie dla najmłodszych. Wiosną wypuściło ono na rynek grę komputerową o nazwie “Gra Pastuszków”. Oryginalna inicjatywa ma służyć promowaniu zbliżającego się jubileuszu 100-lecia objawień maryjnych w tej portugalskiej miejscowości.

Obie inicjatywy są nawiązaniem do fatimskich dzieci, które od maja do października 1917 r. brały udział w objawieniach maryjnych w tej portugalskiej miejscowości. W 2000 r. dwójka z nich, rodzeństwo Hiacynta i Franciszek Marto, zostali ogłoszeni błogosławionymi przez Jana Pawła II. Proces beatyfikacyjny trzeciej uczestniczki objawień, siostry Łucji dos Santos jest na etapie diecezjalnym, który prawdopodobnie zostanie zakończony do grudnia tego roku.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama