107,6 FM

Waszczykowski: Chcemy Gruzji w NATO

Będziemy przekonywać, aby Gruzja stała się jak najszybciej członkiem NATO - zadeklarował w piątek szef MSZ Witold Waszczykowski. Dodał, że do akcesji Gruzji do Sojuszu konieczne jest przekonanie innych jego członków.

Szef dyplomacji pytany na piątkowej konferencji, jaki sygnał ws. przyjęcia Gruzji do NATO padnie podczas szczytu Sojuszu w Warszawie podkreślił, że może się wypowiadać tylko w imieniu polskiej dyplomacji.

"Z naszej strony będzie pozytywny sygnał. Jesteśmy w dalszym ciągu otwarci, utrzymujemy otwarte drzwi do NATO i jeśli Gruzja będzie spełniała wszystkie warunki członkostwa, to my na pewno, jako Polska, będziemy takie członkostwo popierać" - zadeklarował Waszczykowski.

Zastrzegł jednak, że decyzje o rozszerzeniu NATO są podejmowane na zasadzie konsensu, więc do akcesji Gruzji do Sojuszu konieczne jest przekonanie innych państw.

"Będziemy przekonywać, aby Gruzja stała się jak najszybciej członkiem NATO, bo to jest polityka wszystkich polskich rządów od wielu wielu lat" - dodał szef MSZ.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama