107,6 FM

25 pielgrzymka Radia Maryja na Jasną Górę

Rodzina Radia Maryja po raz 25. pielgrzymuje do Matki Bożej Jasnogórskiej. Tegoroczne dwudniowe spotkanie odbywa się pod hasłem: „Gdzie chrzest, tam nadzieja” i nawiązuje do trwającego w Kościele w Polsce jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Pielgrzymi przybędą na Jasną Górę w sobotę po południu.

Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę Mszą Świętą o godz. 18.00 na Jasnogórskich Wałach. Eucharystii przewodniczył będzie bp Ignacy Dec, ordynariusz świdnicki. Sobotnie spotkanie zakończy się modlitwą Apelu Jasnogórskiego.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie niedzielna Eucharystia sprawowana o godz. 11:00, której przewodniczył będzie i homilie wygłosi abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Przed Mszą Św. zgromadzeni będą mogli obejrzeć program artystyczny w wykonaniu artystów scen polskich pt. „Chrzest Biało-czerwonej”. Wspólne pielgrzymowanie zakończy Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę co roku poprzedza spotkanie słuchaczy w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w stanie Pensylwania. Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy od lat organizowana jest w pierwszą niedzielę lipca.

Przez ćwierć wieku ewangelizacyjnej posługi, przy Radiu Maryja wyrosły Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Nasz Dziennik a także Telewizja Trwam. W tym roku odbyła się konsekracja świątynia pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II będąca wotum wdzięczności za dar osoby i pontyfikatu Papieża Polaka. Dzięki staraniom redemptorystów powstaje także toruńska geotermia.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu 8 grudnia 1991 r. w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycje docierały tylko do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowości. Obecnie fale Radia Maryja przekraczają granice oceanu, co jest ważne dla Polonii. Poprzez Internet i nadawanie satelitarne radio słyszalne jest praktycznie na całym świecie.

Transmisję z pielgrzymki do stóp Jasnogórskiej Pani przeprowadzi Radio Maryja i Telewizja Trwam.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama