107,6 FM

NATO będzie szkolić żołnierzy w Iraku

NATO zapewni większe wsparcie dla krajów partnerskich, by mogły stawić czoła ekstremistom - zapowiedział w sobotę sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Poinformował też, że NATO zdecydowało się rozpocząć szkolenie żołnierzy w Iraku.

Stoltenberg powiedział w sobotę na konferencji prasowej w Warszawie, że "NATO musi jeszcze bardziej stać się Sojuszem szkoleniowym, który pozwalałby rozbudowywać lokalne zdolności". Jak dodał, "w perspektywie długoterminowej, szkolenie sił lokalnych jest bardziej skuteczne, niż rozlokowywanie dużej liczby naszych własnych wojsk w działaniach wojskowych".

"To jedno z najlepszych narzędzi, które mamy w walce z terroryzmem. Zapobieganie jest zawsze lepsze, niż interweniowanie" - podkreślił sekretarz generalny Sojuszu.

Poinformował, że na szczycie NATO zapadła decyzja o rozpoczęciu szkoleń żołnierzy w Iraku. "Będzie to klucz do walki z tzw. Państwem Islamskim" - podkreślił Stoltenberg.

"Stwierdziliśmy, że będziemy bezpośrednio zapewniać wsparcie przeciwko Państwu Islamskiemu. Wszyscy sojusznicy decydują się na udział w koalicji przeciw ISIS. Nasze samoloty będą wciąż wspierać siły koalicyjne, to jasny sygnał, że chcemy walczyć z terroryzmem" - powiedział sekretarz generalny Sojuszu.

Poinformował też, że NATO wyśle swoje samoloty systemu ostrzegania i kontroli AWACS do wsparcia koalicji przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama