107,6 FM

Wakacje - czas wzmożonych działań sekt

Jak poznać, czy ktoś jest pod działaniem sekty czy niebezpiecznej grupy?

Zmiana zachowania, posługiwanie się zupełnie nowym słownictwem czy postrzeganie świata w sposób czarno-biały. To symptomy, które mogą świadczyć o tym, że bliska nam osoba jest pod wpływem jakiejś sekty czy niebezpiecznej grupy. Wakacje to wzmożony czas działania sekt i różnych grup manipulacyjnych. 

Dlatego bardzo ważne jest dokładne poznanie grupy, do której się wchodzi - poznanie jej celów, pochodzenia, a także roli lidera. Co może świadczyć o tym, że ktoś jest pod wpływem niebezpiecznej grupy? Mówi o. Andrzej Drozd z Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach. 

1


Niebezpieczne grupy często werbują nowych członków podczas dużych zgromadzeń. Na manipulację bardzo narażone są dzieci i młodzież. Dlatego czujność warto zachować chociażby podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. O. Andrzej Drozd zaznacza, że gdy ktoś z naszych bliskich będzie pod wpływem złej grupy, to nie możemy zrywać z nim kontaktu. Nie wolno też podejmować prób atakowania czy konfrontacji środowiska, do którego trafiła bliska nam osoba.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama