107,6 FM

Św. Tereska przybędzie do Rybnika

Jej relikwie będzie można uczcić od 21 do 23 lipca. Później wyruszy na ŚDM do Krakowa.

Relikwie św. Teresy z Lisieux do Rybnika-Chwałowic dotrą już po raz drugi. Tym razem w drodze na Światowe Dni Młodzieży. Karmelitance będą towarzyszyć jej rodzice, święci Ludwik i Zelia Martin.

Św. Teresa z Lisieux na Światowych Dniach Młodzieży jest nieprzerwanie od 1997 roku. – Ona tam zawsze robiła dobrą robotę – uważa ks. Suchoń. – Ma niezwykłą siłę przyciągania. – Ta francuska zakonnica ma nam wciąż wiele do powiedzenia, zwłaszcza współczesnej młodzieży.

ks. Teodor Suchoń
Gość Katowicki

Do chwałowickiego sanktuarium przybędą również rodzice Teresy, święci: Ludwik i Zelia Martin. Teresa z najwyższym uznaniem pisała o nich w "Dziejach duszy" i darzyła wdzięczną miłością. Ludwik Martin był cenionym zegarmistrzem, a jego żona Zelia prowadziła zakład koronkarski.

Organizatorami peregrynacji w Polsce są karmelici. To oni pojadą po relikwie do Francji, a po Światowych Dniach Młodzieży odwiozą je do Lisieux. W archidiecezji katowickiej św. Teresa nawiedzi jeszcze Parafię św. Teresy w Rogowie (20 lipca), dom Sióstr Karmelitanek w Katowicach (23 lipca o godz. 13.00) oraz hospicjum Cordis (23 lipca o godz. 16.00). Stamtąd wyruszy już do kościoła św. Marka w Krakowie.

Św. Tereska przybędzie do Rybnika   Dokładny program peregrynacji jest dostępny na plakatach oraz stronie internetowej parafii w Chwałowicach: www.teresachwalowice.pl.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama