107,6 FM

Błaszczak: ŚDM bezpieczne

Służby działają perfekcyjnie - przekonywał na antenie TVP Info.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji był gościem programu "Polityka przy kawie". Rozmowa dotyczyła m.in. mających się rozpocząć w Krakowie 25 lipca Światowych Dni Młodzieży. Według Mariusza Błaszczaka nie ma obaw co do przebiegu ŚDM, gdyż służby działają perfekcyjnie. Dzięki zmienionej ustawie o policji udało się m.in. zatrzymać Kajetana K, a także mężczyznę, który podłożył bombę w jednym z wrocławskich autobusów.

Zdaniem ministra, odbywający się niedawno w Warszawie szczyt NATO był dobrym momentem sprawdzających organizację pracy służb. Spisały się, jego zdaniem, perfekcyjnie.

Mówiono także o trwającym obecnie kryzysie migracyjnym oraz o zaprezentowanej 12 lipca propozycji PiS, która ma doprowadzić do obniżenia byłym funkcjonariuszom SB. Minister Błaszczak zwrócił uwagę, że ci ludzie wciąż otrzymują bardzo wysokie emerytury - nawet w przedziale 18-21 tys zł. Jego propozycja ma doprowadzić do tego, że ich emerytura nie będzie przekraczała kwoty średniej, którą otrzymują obywatele RP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..